Dünyanın gerçeküstü sahilleri

En ilginç manzaraya sahip olan dünyanın gerçeküstü sahillerini sizler için derledik. İşte o sahiller...

Dünyanın gerçeküstü sahilleri

En ilginç manzaraya sahip olan dünyanın gerçeküstü sahillerini sizler için derledik. Yazın yaklaşması ile birlikte tatil rotası çizmeye başlayanların hayallerini sahiller süslüyor. Tatil planı yapmaya hazırlananlar için gerçeküstü sahilleri araştırdık. İşte mutlaka görmeniz, kumunda yürümeniz ve suyuna girmeniz gereken o sahiller...

The Great Ocean Road - Avustralya

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Dünyanın en ilginç sahillerinden biri Avustralya'da bulunuyor. Victoria eyaletibib Torquay şehrinden başlayan Warrannbool şehrine kadar süren 243 kilometre uzunluğundaki dünyanın en güzel yollarından biri olan The Great Ocean Road, I. Dünya Savaşı'nda ölen askerlerin anısı için, II. Dünya Savaşı'ndan dönen askerler tarafından yaptırılmış. 

 

Miniloc Island - Filipinler

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Filipinler'in Palawan Adası'ndaki El-Nido yakınlarındaki Bacuit Bay'deki Miniloc Adası'dır.  Adadaki birkaç futbol sahası kadar kayalıkların arasında oluşmul lagüne girmek ise oldukça farklı bir deneyim. Moniloc İsland, dünyanın gerçeküstü sahilleri sıralamasından ikinci sırada yer alıyor. 

 

Kauai - Hawaii

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Napali Kıyıları'ndan, Waimea kanyonuna kadar uzanan şehir 50 milden daha uzun. Bu uzun kıyı şehrinde yolculık ettiğinizde kendinizi bir filmin içerisindeymiş gibi hissedebilirsiniz. 

 

Dawlish - İngiltere

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
İngiltere'nin Güney Batısı'ndaki Exeter yakınlarında olan bu turistik kasabada, Dawlish kıyılarındaki ilginç kaya oluşumları yer alıyor. 

 

Aruba

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
İlginç sahillerden biri olan Aruba, Küçük Antiller adalar topluluğunda, Venezuela'ya yakın, Kurasao'nun batısıda, Hollanda'ya bağlı 68 kilometre kıyı uzunluğu olan bir adadır. 

 

Cannon Beach - Oregon 

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Dev dalgalar ile şekillenen bu kıyılar, deneyimli sörfçülerin dalgalarla dans ettiği, 9 kilometre uzunluğunda kesintisiz yürünebilen plajı olan bir kıyıda yer alan Haystack Rock, 235 metre yüksekliğe sahip ve dünyanın üçüncü büyük kıyı monolitidir. 

 

San Francisco - California

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Ocean Beach'ın kuzeyinde yer alan Seal Rocks adını, kıyılarda yaşayan deniz aslanlarından alıyor. San Francisco'nun ünlü 49-Mile Drive yolunun bir parçasıdır. 

 

Khezr Beach - Hormoz Island - Persian Gulf - Iran

Dünyanın gerçeküstü sahilleri
Bu gerçeküstü sahil, ilginç manzaralı plaj, Fars Körfezi'nde Hormoz Boğazı'nda bulunuyor. Hacılar için kutsal bir yer alan Khezr Beach sahilinde bulunan siyah kum ve taşlar buranın volkanik geçmişinin olduğunu gösteriyor.