Elektrik Üstüne Alma

Elektrik Üstüne Alma işlemleri için öncelikle birtakım evraklar hazırlanmalı ve müracaat yapılmalıdır. Bedeli de 91.50 TL'dir

Elektrik Üstüne Alma

Elektrik Üstüne Alma çok uğraştıran bir işlem. Evlendiniz diyelim, evinizi değiştirdiniz, okulunuz için farklı bir şehre taşındınız, ailenizden sıkılıp ayrı eve çıktınız, iş için farklı bir şehirde yaşamak durumundasınız… Bu tür durumların hepsinde, yaşayacağınız yeni evinizin elektrik kaydını üzerinize almanız gerekiyor. Bunu herkes biliyor da nasıl olduğu konusunda kafamız karışıyor. Şimdi ben size bunun nasıl yapıldığını anlatacağım.

Elektrik Üstüne Alma için bölgenizde görevli elektrik perakende satış şirketini arayabilir ya da müşteri merkezine gidebilirsiniz. Elektrik satış sözleşmesi için, belediye hizmet alanında oturanların zorunlu deprem sigortası (DASK) yaptırması ve poliçeyi ibraz etmesi zorunludur. 

Elektrik Üstüne Alma işlemi için gerekli birtakım belgeler isteniyor. Bunlar;  DASK, IBAN numaranız, mülk sahibinin adı ve soyadı, eski bir fatura, tapu ya da kira sözleşmesi ve nüfus cüzdanı. Bu belgelerle beraber müşteri merkezine gittiğiniz zaman, kısa bir süre içinde Elektrik Üstüne Alma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Elektrik Üstüne Alma ücretsiz değil. Bunun da bir ücreti elbette var. Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 91,50 TL olur.