Emekliye konut kredisi

Emekliye konut kredisi, maaşların verildiği bankalar tarafından uygun faiz oranlarıyla kullanılabiliyor

Emekliye konut kredisi

Emekliye konut kredisi veren birçok banka var. Uygun faiz oranlarıyla belli kriterler doğrultusunda emekliler de kredi kullanabiliyor. Emekliye konut kredisi, sadece maaş müşteri oldukları bankalar aracılığıyla yapılıyor.

Emekliye özek konut kredisi dışında, TOKİ son zamanlarda emekliler için konut üretmeye devam ediyor. Detaylar şöyle;

TOKİ Başkanı Turan tarafından yapılan açıklamaya göre emekliler ilk olarak TOKİ tarafından inşa edilen Mardin Merkez Nur Mahallesi ve Şanlıurfa konutlarından yararlanabilecek. Mardin Merkez Nur Mahallesi TOKİ projesinde 2+1 daire tipinde 441, 3+1 daire tipinde ise 156 adet olmak üzere toplamda 597 konut satışa sunulmuştu. Bu dairelerden 2+1 tipinde olanlar 283 TL'den başlayan taksit ve 180-240 ay vade seçenekleri içeriyor. Bu konutlardan emekliler için 110 kontenjan ayrıldığı ve emeklilerin bu konutlar için yüzde 12-20 arasında peşinat imkanı sunulduğu belirtildi. 

Türkiye Emekliler Derneği'nin önerisiyle hayata geçcek proje, emeklilere kira öder gibi uygun fiyat ve taksitle konut sahibi olma imkanı tanıyacak.  Yapılan toplantıda taleplerini ileten Emekliler Derneği, TOKİ'nin önerisiyle Yaşlılar ve Engelliler Genel Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün de içinde bulunduğu üçlü bir protokol önerisinin parçası olacak. 

Emekliye konut kredisi veren bankalar listesi
-Vakıfbank
-Ziraat Bankası
-Garanti
-Yapıkredi
-Akbank
-Albaraka Türk
-Deniz Bank
-ING Bank
-Halk Bank
-HSBC
-Finans Bank
-Kuveyt Türk
-İş Bankası
-Tekstil Bank
-Şeker Finans
-Anadolu Bank
-Citibank
-Krediver
-Şekerbank
-TEB