Endeavor Global, Konutkredisi.com.tr’yi seçti

Konutkredisi.com.tr, Endeavor’ın ev sahipliğinde Ekim ayında Silikon Vadisi’nde gerçekleşen seçim süreci sonunda Endeavor Global girişimi olmaya hak kazandı

Endeavor Global, Konutkredisi.com.tr’yi seçti

06 Aralık 2013 / emlakwebtv
Konutkredisi.com.tr, Endeavor’ın ev sahipliğinde Ekim ayında Silikon Vadisi’nde gerçekleşen seçim süreci sonunda Endeavor Global girişimi olmaya hak kazandı.

Konutkredisi.com.tr, girişim ağına katılmaya hak kazandı
Uluslararası bir destek ağı olan Endeavor, her sene 16 ülkede yüzlerce şirketi büyüme potansiyeli ve ülke girişim ekosistemine katma değeri yönünden değerlendiriyor. Bu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan şirketler ise dünya çapındaki bu girişim ağına katılmış ve çok sayıda destekten faydalanmaya hak kazanmış oluyor. Alanında kendini ispatlamış sayılı Türk şirketi değerlendirme sürecini geçebilirken, Konutkredisi.com.tr ile Türkiye’de ilk defa kredi ve bankacılık alanında faaliyet gösteren bir şirket bu süreci tamamlamış oldu.

Tekinturhan: “Bankaların destek hizmeti almalarına ilişkin yönetmeliği, kredi brokerlik sektörünün Türkiye’de doğru bir altyapı ile gelişmesinin önünü açtı”
Online kredi araştırma ve danışmanlık hizmetlerinin artık Türkiye’de çok yaygın olarak kullanıldığını belirten Konutkredisi.com.tr kurucu ortağı Onur Tekinturhan, her geçen gün daha fazla tüketicinin hizmetlerinden faydalandığını ve kar ettiğini ekledi.. Sektörün gelişiminde mevzuat değişikliklerinin de payının olduğunu vurgulayan Tekinturhan, “Bankaların destek hizmeti almalarına ilişkin yönetmeliğin 2011 Kasım ayında BDDK tarafından revize edilmesi kredi brokerlik sektörünün Türkiye’de doğru bir altyapı ile gelişmesinin önünü açtı.” dedi.