Erbakan’ın yalısı nerede?

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yalısı nerede?

Erbakan’ın yalısı nerede?

Eski başbakanlardan merhum siyasetçi Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yalısının 60 milyon liraya satışa çıkarıldığı yönündeki haberler, gözleri o yalıya çevirdi. Peki Erbakan’ın yalısı nerede?

28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasında başbakanlık yapan siyasetçinin 60 milyon liraya satışa çıkarılan yalısı Anadolu yakasının ünlü boğaz semti Kanlıca’da yer alıyor. 2. Derece tarihi eser niteliğindeki yalı, Rıza Sarraf ve Ebru Gündeş çiftinin yalısına da komşu.

Erbakan’ın ölümünden sonra tartışma konusu olan yalı, rahmetli işadamı Şeyhmus Tatlıcı’dan 1999 yılında satın alınmıştı. O dönem Erbakan’ın yalı için ödediği fiyat ise 810 bin liraydı. Yalı daha sonra 2006 yılında Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’la evli olan damat Mehmet Altınöz’e 1 milyon liraya satılmıştı. Hali hazırda yalının bugünkü sahibi ise Mehmet Altınöz.

Necmettin Erbakan kimdir?

1926 yılında Sinop’ta dünyaya gözlerini açan Necmettin Erbakan, Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden biri. Aynı zamanda mühendis ve akademisyen olan Erbakan, 28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasında başbakan olarak görev yapmıştır. Mücahid Erbakan lakabıyla tanınan siyasetçi, Türkiye’deki milli görüş hareketini başlatmıştır. Erbakan, Şubat 2011 yılında yaşama gözlerini yummuştur.