Eskişehir Tepebaşı TOKİ evleri kuraları yarın çekilecek

Emeklilere özel olarak geliştirilen Eskişehir Tepebaşı TOKİ evleri kuraları yarın saat 14:00'da Gar Düğün Salonu'nda çekilecek

Eskişehir Tepebaşı TOKİ evleri kuraları yarın çekilecek

Emeklilere özel olarak geliştirilen Eskişehir Tepebaşı TOKİ evleri kuraları yarın saat 14:00'da Gar Düğün Salonu'nda çekilecek. 2+1 tipinde 250 adet konutun yer aldığı projede hak sahibi olanlara konutlar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

TOKİ Eskişehir Tepebaşı emekli kuraları sonrasında hak sahibi olanlar idarenin belirleyeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş'nin Sıhhiye Eskişehir Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. Hak sahibi olamayanlar ise ödemiş oldukları başvuru bedellerini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

TOKİ Eskişehir Tepebaşı kuraları nerede çekilecek? 

Eskişehir Tepebaşı TOKİ emekli kuraları 22 Nisan 2016 Cuma günü saat 14:00'de Gar Düğün Salonu'nda gerçekleşecek. 

Sözleşme imzalama aşamasında ise konut alıcılarından; 

* Eskişehir İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, 

* Başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir konutunun olmadığına dair belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan belge (Başvuru sahibi emekliyse, SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi). 

Konutta ikamet şartı aranacak

Eskişehir Tepebaşı TOKİ emekli evlerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşmeleri feshedilecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki