Ev kredisi nasıl alınır?

Mortgage ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. İşte ev kredisi nasıl alınır? yanıtı...

Ev kredisi nasıl alınır?

Mortgage ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. İşte ev kredisi nasıl alınır? yanıtı... Motgage sistemi halk arasında kira öder gibi ev almak olarak tanımlanıyor. 

Beğendiğiniz evi satın almaya karar verdikten sonra, mortgage kredisi imkanı sunan bankaları araştırmalı ve bilgi almalısınız. Gayrimenkul Değerlendirme Uzmanları'nın satın almak istediğiniz evin değerini tesbit ettikten sonra evin değerinin en az dörtte birini peşin olarak ödemelisiniz. Geri kalan kısmı için kredi karşılığı ipotek seneti düzenlenecektir. Ödemelirinizi düzenli yaparak evinizin sahibi olabilirsiniz. Peki ev kredisi nasıl alınır? aşağıda açıklıyoruz...

Ev kredisi nasıl alınır? 

Kredi alacak kişinin, bankaya başvurmadan önce nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir beyanı olan üç belgeyi hazırlaması gerekiyor. Düzenli geliri olduğunu belgeleyen hemen hemen herkes konut kredisi alabiiyor. Ev kredilerinde ipotek uygulaması olduğu için kredi alacak kişiden kefil gösterilmesi istenmiyor. Ev kredisi alabilmek için satın alınmak istenen konutun kat mülkiyet tapusu olması gerekiyor. İnşaat ya da projeden satın alınan konutlar için ise kat irtifakı tapusu gerekiyor.