Evde Geçen Korku Filmleri!

Koltuklarınıza kurulun, kahvenizi alın ve gerilime, korkuya hazır oldun

Evde Geçen Korku Filmleri!

Birçok haber yazdık. Ünlülerin evlerinden bahsettik, dizilere set olan evleri inceledik, ada inşa eden Kanadalı bile gördük. Peki evde en keyifle yaptığımız aktivite olan filmleri ele aldık mı? Hayır. Neden yapmıyoruz? Bilmiyorum. Yapıyorum şimdi. Hem de ne filmler!

Evde geçen korku filmleri, evimizde yalnız kalmaya korkutacak şekilde güzel sahneler içerebiliyor. Kapıları kilitleyip, yatağımızda oturuyoruz. Korkudan titriyoruz. Ev dediğin güvenli olur değil mi? Bu yüzden de ev satın almak istediğimiz zaman; güvenliğinin olmasına ya da güvenli bir semtte, şehirde olmasına dikkat ediyoruz. Komşularımız kimlermiş emlakçıya soruyoruz, ev sahibimize güvenmeye çalışıyoruz. Hoş, eskiden öyle miydi? Mahalle kültürümüz vardı. Zaten herkes tanırdı birbirini. Ama işte, şehirler büyüdükçe kenedimizi izole ettik dört duvar arasına. Yalnızlaştık. Bu da korkmamıza sebep oldu, birçok şeyden korkar olduk. Belki biraz da yalnızlıktan korktuk. Eve giremez olduk sosyalleşmekten. Yine de bazen evimizde yalnız kalıp, kafa dinlemek istiyoruz. Ve bu çok güzel! Mısır patlatıyor, diyetteysek bir kahve yapıyoruz. Ekran karşısına geçip, biraz korku, aksiyon, adrenalin yaşıyoruz. Oturduğumuz yerden birkaç farklı duyguyu yaşatıyor bu filmler. Süper! O zaman bakalım bu “evde geçen korku filmleri” nelermiş, kimler yapmış, nasılmış. Söz spoiler vermiyorum.

Evde Geçen Korku Filmleri!

1.Cube

Evde Geçen Korku Filmleri!


Kanadalı genç sinemacı Vincenzo Natali'nin yönettiği film olan Cube, Birbirlerini tanımayan, yedi kişi bilmedikleri bir biçimde kendilerini küp şeklinde odaların içinde bulur.

 

2.Insidious

Evde Geçen Korku Filmleri!


James Wan'ın imzasını taşıyan Insidious, evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai’ye evin hayaletli olduğunu düşündürür ve genç kadın kocasını taşınmaya zorlar. 

 

3.1408

Evde Geçen Korku Filmleri!


Stephen King’in filminden uyarlama olan 1408, Mike Enslin doğaüstü olayların yaşandığı iddia edilen yerleri araştıran ve bunlarla ilgili kitaplar yazan bir yazardır. Son kitabı "en korkutucu on otel" çıktıktan sonra aldığı bir kartta New York'taki Dolphin otelinin 1408(rakamların toplamı 13'tür) numaralı odasına hiç gitmemesi konusunda bir uyarı görür. 

 

4.Martyrs

Evde Geçen Korku Filmleri!


Yönetmenliğini ve senaristliğini Pascal Laugier'nin üstlendiği Martyrs, On beş yıl sonra, normal bir yaşam sürdüğü görülen bir ailenin evine gelen Lucie elindeki tüfekle ailenin tüm fertlerini öldürür. Evdeki telefondan Anna'yı arar ve çocukluğunda kendisine işkence etmiş olan kişileri öldürdüğünü söyleyerek cesetleri gömme konusunda kendisinden yardım ister.