Farklı bir şehre taşınırken dikkat etmeniz gerekenler

Farklı bir şehre taşınmanız gerekiyor ve o şehir hakkında en ufak bir bilginiz bile yok mu? İşte farklı şehre taşınacaklar için dikkat edilmesi gereken altın kurallar...

Farklı bir şehre taşınırken dikkat etmeniz gerekenler


Her insan hayatında bir kerede olsa mutlaka bir taşınma işlemi yaşar. Ancak bu taşınma farklı bir şehre olacaksa içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Farklı bir şehre taşınacak olanların dikkat etmesi gerekenleri derledik... 

Taşınacağınız şehri araştırın

İş, eğitim ya da daha iyi bir yaşam için taşınmak zorunda kaldıysanız gideceğiniz şehirle ilgili her şeyi araştırın. Şehrin trafik durumu, belediye hizmetleri, alışveriş merkezleri, idari kurumları hakkında bilgi edinin. Edineceğiniz bilgileri şehrin belediye sitesinden öğrenebileceğiniz gibi taşınma öncesinde taşınacağınız yere giderek kendiniz de deneyimleyebilirsiniz. 

Yaşayacağınız semti inceleyin

Başka bir şehre taşınırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yaşayacağınız semt ya da mahalledir. Yaşayacağınız semtin yakınında bulunan market, okul, restoran ve pazar gibi yerler konusunda ön incelemede bulunursanız gittiğiniz zaman herhangi bir zorluk yaşamazsınız. 

Hastane ve karakolun yerini öğrenin

Olası kaza veya yaralanma durumları için sağlık ve güvenlik kuruluşlarının yerlerini öğrenin. Taşınırken gerek şehrin merkezindeki gerekse yaşayacağınız semtte yakın konumdaki karakolları ve hastaneleri teyit etmelisiniz. Ayrıca şehrin önemli kurumlarının numaralarının bulunduğu bir telefon rehberi de edinerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

Şehrin ulaşım durumunu öğrenin

Yaşayacağınız şehri daha yakından tanımak için ulaşım alt yapısını mutlaka araştırın. Büyük şehirlere taşınacaksanız ve kişisel aracınız yoksa hangi toplu taşıma araçlarının kullanıldığını bilin. Kendi aracınızı tercih edeceğiniz durumlar için ise trafik yoğunluğuna karşı hangi yoldan daha rahat ulaşım sağlandığını öğrenin. 

Eşyalarınızı doğru şekilde kategorize edin

Taşınmaya yakın başlanılan ve yeni eve geçene kadar devam eden paketleme işlemi, daha çok farklı bir şehre taşınacaklar için oldukça zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreci, eşyalarınızı evinizin bölümlerine göre ayırarak daha kolay hale getirebilirsiniz. İsterseniz kolilerin üzerine etiket yapıştırarak eşyaların fark edilmesini sağlayabilirsiniz. 

Nakliyat firmanızı doğru seçin

Şehir değiştirmek, kolay yerleşim sağlamak için nakliyat firmanızı bazı özelliklere bakarak seçmelisiniz. Farklı kişilerden olumlu yorum almiş, disiplinli ve köklü nakliyat şirketleri sizin için daha iyi ve güvenli bir taşınma hizmeti sunacaktır.