Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde neler oluyor?

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi markalı konutların hayata geçmesi ile hızla devam ediyor

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde neler oluyor?

25 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Fikirtepe Kadıköy’e bağlı olup, batısında Kurbağalıdere ve Boğaziçi Köprüsü ile komşudur. Fikirtepe’nin doğusunda Merpenköy, güneyinde Feneryolu ve Zühtü Paşa Mahalleleri, kuzeyinde Ünalan Mahallesi vardır.

Fikirtepe Mahallesi’nde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu yerleşim çok eskilere dayanmaktadır. İstanbul’da yaşayanların 1870’li yıllarda mesire yeri olarak bilinen Fikirtepe bölgesinde yapı olarak 5.Murad’ın köşkü, Refik Apa’nın evi olduğu bilinir. 1950’li yıllarda yoğun göç alan Fikirtepe Mahallesi 1965 yılında Kadıköy sınırlarına dahil olmuştur.

Kadıköy Fikirtepe’de yapılaşma ise Çapa’da bulunan Yüksek Kız Öğretmen Okulu’nun 1966 yılında mahalleye taşınması ile başlamıştır. En fazla 2 katlı gecekonduların yer aldığı Fikirtepe’de birçok tarihi yapıda bulunmaktadır.

Fikirtepe’de Kentsel Dönüşüm Projesi ne zaman başladı?
Gecekondulaşmayı yok etmek için ve lokasyon bakımından oldukça merkezi bir konumda yer almasından dolayı yatırımcıların gözü üstünde olan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 2012 yılında ilk adımları atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni yapılacak binaların yükseklik sınırını 80 metre olarak belirlemiş olup, ticaret, konut, hizmet alanları bölgede yapılmaya başlanmıştır. Fikirtepe’de bulunan 7 bin civarındaki bina, 56 adaya bölünmüş olup, birçok markalı konut projesi Fikirtepe’de inşaat çalışmaları devam etmektedir.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz

Fikirtepe Konut projeleri hangileridir?
1.Concord İstanbul
Concord İstanbul projesi, Teknik Yapı tarafından Fikirtepe’de hayata geçiriliyor. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen Concord İstanbul projesi 11 bin 504 metrekare arazi üzerinde konumlandırılıyor. Concord İstanbul projesi ödeme planları kapsamında da banka kredisi imkanı sağlanıyor. Teknik Yapı Concord İstanbul projesinde KDV oranını da yüzde 1'de tutuyor. Concord İstanbul teslim tarihi olarak 30 ay sonrası veriliyor. Concord İstanbul özellikleri arasında da yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yeşil alan, spor merkezi, sauna, hamam, otopark yer alıyor.

2.Evim Kadıköy
Evim Kadıköy Anka Yapı tarafından 36 bin 600 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Evim Kadıköy satılık daireler stüdyodan 5+1’e kadar seçenekleri konut alıcılarına sunuyor. Evim Kadıköy satılık daire büyüklükleri ise 46 metrekare – 696 metrekare arasında değişiyor. Evim Kadıköy satılık daire olarak 2 bin 500 adet inşa ediliyor. Evim Kadıköy satılık konut özellikleri arasında çocuk oyun alanları, spor alanları, sauna, buhar odası, yüzme havuzu, kapalı otopark, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, dinlenme alanları, concierge hizmetleri, resepsiyon, housekeeping, business center, kütüphane, sinema salonu, zen bahçeleri ve toplantı salonu yer alıyor. Evim Kadıköy projesi ödeme planı kapsamında banka kredisi imkanı konut alıcılarına sağlanıyor. Ayrıca Evim Kadıköy ödemeleri yüzde 14 peşinat ödemesinden sonra 12 ay sıfır faiz, yüzde 40 peşinat ödemesinden sonra 24 ay sıfır faiz, yüzde 50 peşinat ödemesinden sonra 36 ay sıfır faiz şeklinde yapılıyor. Evim Kadıköy teslim tarihi olarak 2 sene sonrası veriliyor.;

3.Selimoğlu – Pana Ortaklığı Fikirtepe projesi
Fikirtepe projeleri arasında Selimoğlu ve Pana Ortak girişimi tarafından inşa edilmesi planlanan projede yer alıyor. Geçtiğimiz gün yıkım töreni gerçekleşen Fikirtepe projeleri arasında yer alan Selimoğlu ve Pana ortak girişim projesi hakkında henüz detaylı bilgilendirme yapılmadı.