Freud ile Minna hangi otele gitti?

Freud Minna ile İsveç Alp Dağları'nda yer alan Schweizerhaus Otel'e gittiği kayıtlarla kanıtlandı

Freud ile Minna hangi otele gitti?

Şimdi size harika bir yerden bahsedeceğiz. Freud’un baldızı ile aşkını doya doya yaşadığı otelden. Bir Freud olamasak da hepimizin tatlı kaçamakları olmuştur. Yok diyene inanmam. Geçtiğimiz günlerde okudum baldızı Minna ile yaşadığı aşkı. Etkileyici, sürükleyici ve oldukça bilgilendiriciydi. Öneririm. Konumuz ne yazık ki Freud’un aşk hayatı değil. Bunu bir ara özel olarak tartışırız.

Minna, Freud’dan etkilendiğini fark edip annesinin evine kaçıyor. Annesini bir türlü benimseyemeyen Minna hiç evlenmiyor. Aile baskısı var. Bir köşke giriyor çalışmak ve Freud’dan uzaklaşmak için. Ablasına bunu yapmak istemiyor. Freud ah Freud, bizim çapkın Freud. Durmuyor tabi. Bir seminer bahanesi ile Minna’nın yanına gidiyor. Kandırıyor kalbi aşka çarpan Minna’yı. Ve işte o otel! Güzel İsveç’in güzel dağlarındaki Schweizerhaus Otel! Birkaç gün bu otelde, hiç ayrılmayacak gibi birlikte oluyorlar ve tabi ablası ile Freud’un yaşadığı eve, Freud’un zoruyla ikna olup geliyor.

Her şeyin başladığı Schweizerhaus Otel, Minna’nın hamile kalmasına sebep Schweizerhaus Otel. Merak edenler var. Başta da ben! Benim dışımda çokça merak edenleri görünce dayanamadım Schweizerhaus Otel’i araştırmaya koyuldum.

 

Freud Minna ile hangi otele gitti?

 

İşte Schweizerhaus Otel!
2 katlı olan Schweizerhaus Otel’de toplam 21 adet oda bulunuyor. Klasik bir iki kişilik yatağı olan, nefis dağ manzaralı lüks odaları bulunan Schweizerhaus Otel’e gitmek isteyenler hiç durmasın derim. Oldukça etkileyici olan Schweizerhaus Otel ile ilgili Freud hakkında çıkan kayıtlar da şöyle:

Freud’un kendi el yazısıyla doldurduğu bölümü buldu. Freud “Dr. Sigm. Freud u. Frau / Wien” yazmıştı. Yani “Dr. Freud ve karısı / Viyana”.