Garanti Bankası da kredi faizlerini düşürdü

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, ihtiyaç kredisi faizlerinin yüzde 1.14'e, konut kredisi faizlerininise yüzde 0.90'a çekildiğini söyledi

Garanti Bankası da kredi faizlerini düşürdü

Bankalar konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faizlerindeki düşüş kervanına katılmayı sürdürüyor. Son olarak Garanti Bankası, konut kredisi faizlerini yüzde 0.90'a ihtiyaç kredisi faizlerini ise yüzde 1.14'e çekme kararı aldı.

Garanti Bankası Genel Müdürü açıkladı
Faiz indirimleriyle ilgili karar Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil tarafından açıklandı. Erbil, 2016 yılının çok zor bir yıl olduğunu ve buna karşın Bankacılık sektörünün başarılı bir performans sergilediğini belirterek: "2017 yılında çok daha iyi bir performans göstereceğiz..." dedi.

Faiz indirimlerinden olumlu dönüş
Sektördeki faiz indirim kararların olumlu sinyallerinin alınmaya başlandığına da değinen Erbil: "Garanti Bankası küçük işletme esnafa yönelik kredilerde tüm tutar ve vadelerde en az 10 baz puanlık indirim kararı aldı. Konut kredisi faiz oranları yüzde 0.90'a, ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1.14'e ve taşıt kredisi faiz oranları ise yüzde 1.13'e düştü.  Faiz indirimlerinin ilk olumlu sinyalleri de gelmeye başladı. Faizlerdeki trent, bugüne paralel ya da aşağı yönlü sürecektir..." ifadelerini kullandı

Haftada 130 milyonluk yapılandırma
Tüketici reformu sonrasında alınan kararlar doğrultusunda kredi yapılandırma faaliyetlerinin Garanti Bankası bünyesinde de sürdüğünü aktara Erbil: "Haftalık kabaca 130 milyon TL'lik borç taksitlendirmesi yapıyoruz. On kat arttı." şeklinde konuştu.