GOP arsasına 150 milyon TL teklif geldi

TOKİ'nin Gaziosmanpaşa arsasına ilk ihalede 8 firma teklif verdi. En yüksek teklif ise 149,5 milyon lira toplam satış geliri ile Ral Yapı'dan geldi

GOP arsasına 150 milyon TL teklif geldi

TOKİ'nin Gaziosmanpaşa arsasına ilk ihalede 8 firma teklif verdi. En yüksek teklif ise 149,5 milyon lira toplam satış geliri ile Ral Yapı'dan geldi. 

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'ndeki arsaları için dün ihale gerçekleştirildi. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında yer alan iki parsel için gerçekleşen ihaleye 8 firma katıldı. 

İhalede teklif veren firmalar; Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul-Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı oldu. Ral Yapı, 149,5 milyon lira toplam satış geliri üzerinde, yüzde 18 yani 26,9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. Yapılacak ikinci oturumdan sonra çıkacak fiyatın ardından kazana belli olacak. 

Kazanan firma teklifin yanı sıra projeden 150 daireyi hak sahiplerine verecek ve 32 derslikli okul ve spor salonu yapacak. TOKİ’nin Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde arsa satış karşılığı gelir paylaşım işi ihalesindeki 6619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alana sahip.