Hangi bankada konut kredisi faizi düştü?

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredisi faizini yüzde 1.10’a düşürdü.

Hangi bankada konut kredisi faizi düştü?

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni bir konut kredisi kampanyası başlattı. TEB’in yeni kampanyasına göre, konut kredisi faizi yüzde 1.10’a düşürüldü. TEB’in yeni kampanyası ışığında, faiz oranı yüzde 1.10’a düşürülürken; konut kredileri 120 ay vadeye kadar yüzde 1.10’a indi.

Konu ile ilgili açıklama ise TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi’den geldi. Kampanya kapsamında tüm müşterilerine yüzde 1.10 oranlar konut kredisi faizi imkanı sunduklarını belirten Gökhan Mendi, “Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek” dedi.

3 saatte sonuç bildiriliyor

Bununla birlikte TEB müşterilerine evraklarını tamamlar tamamlamaz 3 saat içinde kredi başvuru sonucunu bildirdiklerini de belirten Mendi, “Kampanya ile sadece faiz oranını düşürmekle kalmıyor, konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerimize kredi talebi sonuçlanma süresiyle ilgili de kolaylık sağlıyoruz. Örneğin, maaşlı çalışan müşterilerimize özel olarak, gerekli evrakları tamamlamaları durumunda 3 saat içinde kredi sonucunu verebiliyoruz” diye konuştu.