Hangi plaja gidelim?

Emlakwebtv.com ekibi tatilciler için plajları mercek altına aldı. İşte Türkiye'deki en güzel 6 plaj

Hangi plaja gidelim?

Havalar şu sıralar pek içimizi ısıtmasa da henüz tatil dönemi bitmedi. Kurban Bayramı dolayısıyla da okulların açılış tarihi uzatıldı ve yeniden tatil rotaları hazırlanmaya başladı. Bizler de tatile çıkmayıp, sizler için nerelere gidilir baktık.

Türkiye’de yer alan ve harika doğası ile dikkat çeken, huzuru size getirecek tatil noktaları aslında çok da uzakta değil.

Hangi plaja gidelim?
İşte Cevabı!

1.Kaputaj Plajı

Hangi plaja gidelim?


Kaş’ta yer alan Kaputaj Plajı, Kalkan'a uzaklığı 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dünya’da bir benzeri daha  olmayan bu coğrafi yapıdaki Kaputaş Plajı’nın suyundaki renk tonları, turkuaz renginin görülmeye değer diğer  özelliğidir. Arabanızı yol kenarına park ettikten sonra 188 basamakla plaja ulaşıp, bölgeye has yer altından denize karışan buz gibi tatlı su ile denizin keyfini gönlünüzce çıkarabilirsiniz.

 

2.İztuzu Plajı

Hangi plaja gidelim?


Dalyan’a yakın olan İztuzu Plajı Caretta Caretta’lar için önemlidir. 4,5 km uzunluğa sahip bir Akdeniz plajı olan İztuzu Plajı, Turtle Beach olarak da anılır. 1988 yılında alınan karara göre plaj, kaplumbağaların rahatsız olmaması için saat 20:00-08:00 arası kapalıdır.

 

3.Ilıca Plajı

Hangi plaja gidelim?


Çeşme’de yer alan Ilıca Plajı da Türkiye’de ünlü olan plajlar arasındadır. Sıcak denizi, ince kumu ile dikkat çeken Ilıca Plajı’na 974 Temmuz’unda kumları krater gibi şekillendirilerek içine uçaksavar bataryalarının yerleştirilmiştir.

 

4.Kekova Adası

Hangi plaja gidelim?


4.5 kilometrelik bir yüzölçümüne sahip olan Kekova Adası, 1932 yılındaki anlaşma ile Türkiye'ye bırakılmıştır. Kekova ve çevresi 18 Haziran 1990’da Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilmiştir. 

 

5.Akvaryum Koyu

Hangi plaja gidelim?


Bozcaada’da bulunan Akvaryum Koyu denizi soğuk olarak biliniyor. Oldukça temiz suyu olan Akvaryum Koyu’nda yüzerken balıklarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Geyikli’den feribota binerek ulaşım mümkündür.

 

6.Kelebekler Vadisi

Hangi plaja gidelim?


350 metrelik kayalarla çevrili olan Kelebekler Vadisi oldukça fazla rağbet gören tatil beldelerimizden biridir. Kamp yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Turkuaz rengindeki suyu ve soğukluğu ile her zaman dinç ve hareketli olmanız garanti ediliyor.