Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

Harry Potter’ın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Godric’s Hollow’da bulunan ev satışa çıkarıldı. Ev milyonluk fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

 Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

2001 yılında tanıştığımız ve hayranlıkla izlediğimiz başkahraman Harry Potter’ı bilmeyen yoktur. Gerek kitaplarıyla gerekse film serisi ile milyonları peşinden sürüklemeyi başaran Harry Potter, öldürülen anne babası, sevmediği teyzesi, kuzeni, arkadaşları ve düşmanları ile adeta ailemizden biri oldu.

Yaklaşık 1 milyon sterlin değerinde

Şimdilerde ise Harry Potter’ın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği o ünlü ev satışa çıkarıldı. Harry Potter’ın evi, konumlandığı bölgenin en değerli mülklerinden biri olarak  yaklaşık 1 milyon sterlinlik fiyatla satışa çıktı.

 

 Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

 

Altı yatak odası, dört banyo

‘De Vere House’ ismi verilen ev, 1 milyon sterline satışa çıkarıldı. İngiltere’nin Suffolk bölgesinde yer alan ev, ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’ filminde, filmin bir başka karakteri Lord Voldemort’un Harry Potter’ın anne ve babasını öldürdüğü ev olarak biliniyor. Altı yatak odası, dört banyosu olan ev son beş yıl içinde ikinci kez satışa çıkarıldı.

 

 Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

 

Tarihsel değeri büyük

14. yüzyıl mimarisindeki evin emlakçılar açısından da tarihsel değeri büyük. Ev, İngiltere’nin en iyi korunmuş olan köyü olarak kabul edilen Lavenham’da yer alan 340 bina arasında bulunuyor. Devasa bir ahşap çerçeve, şömineler, duvar resimleri ve oyulmuş bir tuğla küpeşte olan evde bir de nadir bulunan bir taş sarmal merdiven yer alıyor.

 

 Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

 

Bölgenin en değerli mülkü

Emlakçı Carter Jonas, De Vere House adı verilen evin, Lavenham’ın bugüne kadarki en değerli mülklerinden biri olduğunu belirtiyor. Emlakçılar tarafından çok fazla ilgi gören bu ev aynı zamanda Harry Potter hayranları tarafından da ilgi gördü. De Vere House’un satış ilanında, evin Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nda kullanıldığı açıkça belirtildi. Sakin bir yaşam isteyenler için ideal olan bu ev daha çok yatırım amaçlı kullanılacağa benziyor.

 

 Harry Potter hayranlarına müjde! O ev satışa çıkarıldı!

 

Harry Potter serisi

Harry Potter, İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yedi kitaptan oluşan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisidir. Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamları ile dünyada yeni bir pencere açmış ve edebiyat tarihine geçmiştir.

Harry Potter, 10 yıl boyunca hiç sevmediği Putunia teyzesi, Vernon eniştesi ve ahmak kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalmıştır. Anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanan Harry, Hogwarts’ta anahtarların ve okul arazisinin bekçisi Rubeus Hagrid’in verdiği mektupla başlayan olaylarla durumun böyle olmadığını anlamıştır. Harry’nin cadı annesi Lily Potter ve büyücü babası James Potter, Harry daha bir yaşındayken Voldemort tarafından öldürülmüştür. Harry, büyücülük okuluna hiç başvurmamasına rağmen oradan kabul mektubunun gelmesiyle birlikte kendisinin de büyücü olduğunu anlar. Yedi sene boyunca okuyacağı bu gizemli okulda onu bekleyen tehlikeli ve heyecanlı maceralarla birlikte daha ilk senesinde becerikli bir büyücü olur.

Harry Potter film uyarlamaları serisi

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry Potter ve Melez Prens

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?