Hollanda'ya yüzen çiftlik yapılacak

Hollanda'nın Rotterdam şehrine bin 200 metrekare büyüklüğünde yüzen çiftlik yapılacak. Proje için çalışmalar başladı

Hollanda'ya yüzen çiftlik yapılacak

Hollanda'nın Rotterdam şehrine bin 200 metrekare büyüklüğünde yüzen çiftlik yapılacak. Proje için çalışmalar başladı. 1.200 metrekare büyüklüğünde olacak platformda bulunan 40 ineğin günde 1000 litre süt üretmesi hedefleniyor. Hollandalı bir şirketin hayata geçireceği projenin amacı ise Rotterdamlıları yiyecekleri ile yeniden buluşturmak. 

 

Hollanda'ya yüzen çiftlik yapılacak

 

İneklerin su üstünde olması sorun yaratmayacak

İneklerin su üstünde olmaları nedeniyle sorun yaşamayacağını söyleyen Minke Van Wingerden, yüzen çiftliklerin sağlam olacağını söyledi. İneklerden elde edilecek sütlerle yüzen çiftliğin üzerinde yoğurt yapılacağı, süt ve yoğurtların da buradan müşterilere dağıtılacağını belirtti. 

 

Hollanda'ya yüzen çiftlik yapılacak

 

Tarımcılık alanında yeni bir boyut

Yüzen Çiftlik'te hher ineğe 160 metreye yakın bir alan düşecek ve normal bir çiftlikten yaklaşık 30 kat daha az bir alan kaplanmış olacak. Çevre dostu bir çözüm sunan proje ''tarımcılık'' alanına yeni bir boyut kazandırmış olacak. Aynı zamanda insanlar sağlıklı gıda üretimi konusunda bilinçlendirilmiş olacak. 

 

Hollanda'ya yüzen çiftlik yapılacak

 

40 inek günde 1000 litre süt

Hollanda'nın yüzen çiftliğinde ziyaretçilerin tüm üretim sürecini görebilecekleri turların düzenlenmesi de planlanıyor. Rotterdam Yüzen çiftlik ile birlikte 40 inek günde 1000 litre su üretecek.