İcralık arsa nasıl alınır?

Piyasa şartlarının altında bir değerle satışa sunulan icralık arsa nasıl alınır?

İcralık arsa nasıl alınır?

İcralık ev ya da icralık arsa. Her ikisi de kar elde etmek isteyen yatırımcıların başvurduğu taşınmazlardan. Peki icralık arsa almanın riskleri var mı? İcralık arsa nasıl alınır? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtını açıklamaya çalıştık.

İcralık bir arsa almaya karar verdiyseniz, öncelikli olarak yapmanız gereken icra ihalelerini takip etmeniz. Bunun için icralık arsa ihalelerini gün be gün duyuran internet sitelerini inceleyebilir, hatta üye bile olabilirsiniz.

Bundan sonraki süreç ise icralık arsa ihalelerine katılabilmeniz için aranan şartları sağlamak. Tabi bu şartlar yanında gerekli olan evrakları da hazırlamak şart. Bu şartları ve evrakları hemen sıralayalım;

*18 yaşını doldurmak

*T.C. vatandaşı olmak

*Kimlik belgesi

*İhalenin yapıldığı salona, söz konusu taşınmazın değerinin yüzde 20’si ile gelmek

*Katılım formu

*Nüfus cüzdanı fotokopisi

*Son 6 ayda alınmış ikametgah.

İhaleler nasıl yapılıyor?

Yukarıda belirttiğimiz şartlara sahip olan ve istenen evrakları hazırlayan herkesin icra ihalelerine katılabileceğini belirtelim. İcralık arsa ihaleleri, açık artırma yöntemi ile yürütülmekte. En çok teklifi sunan kişiden daha yüksek teklif veren bir kimse olmadığı takdirde ihale, yüksek teklif veren alıcı da kalır ve böylece arsanın sahibi de o kişi olur.