İnanlar İnşaat patronundan iflas açıklaması

Hafta sonunda sosyal medyada yurt dışına kaçtığı iddia edilen İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda şirketinin iflasını istediğini açıkladı

İnanlar İnşaat patronundan iflas açıklaması

Geçen yıl Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan, bu hafta sonunda da yurt dışına kaçtığı iddia edilen İnanlar İnşaat'ın Patronu Serdar İnan, kişisel sosyal medya hesabıdan firmasının iflasını istediğini yazdı. Serdar İnan, "Türkiye'deki şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyedederi. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum. İlgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılamsıdır. Böylece hak sahiplere alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir." dedi. 

İnan: FETÖ ile hiç bir ilgim yok

İnanlar İnşaatın sahibi Serdar İnan, kişisel twitter hesabından firmasının iflasını istediğini duyurdu. Açıklamasında 1965 yılından bu yana Türkiye'de 220 proje gerçekleştirmiş oldukalrını ve 53 senedir faaliyet gösteren bir firma olarak kaderlerinin 16 Ağustos 2016 tarihinin ardından değişdiği belirten İnnan: "Hiç bir ilgim olmamasına karşın FETO Terör örgütüne üyelik ve mali ayağı olmak ithamı ile gözaltına alındım. 8 gün nezarethanede kaldım ve serbest bırakıldım. Bu 8 gün 53 yıllık şirketimizi maddi ve manevi yıkıma uğratmıştır. " ifadelerini kullandı. 

20 aydır yazılamayan iddianame

Serdar İnan, 16 Ağustos 2016 tarihinde açılan dosyasının aradan geçen 20 aya karşın yazılamadığını ve serbest kalması ve hiç bir suçunun olmasına karşın suçsuzluğunun tescil edilemediğini belirterek:"Bankalardan ve müşterilerimizden gelen şüphe ve ithamlara resmi bir cevap veremedik. 20 ay üönce üzerimize atılan bu zan ile 600 çalışanımızın ve taahütlerimizin yükü bizleri maddi ve manevi anlamda bitirdi." dedi. 

150 milyon TL ödenmiş sermaye

Açıklamasında firmanın 150 milyon TL ödenmiş sermayesi bulunduğunu ve elindeki malların değerinin bu zan olmasa yaklaşık 300 milyon Tl değerinde bulunduğunu vurgulayarak: "Aarabam ve teknem dahil şirketin tüm varlıkları Türkiye'dedir. Tüm borçların nakit karşılığı 200 milyon olan, artı 100 milyon TL değerindeki bir varlığı maalesef, uğruna şiirler yazdığmı Türkiye"me gömdük. " ifadelerini kullandı.