İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede?

Türkiye'nin modern sanat alanındaki ilk müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede? İşte yanıtı...

İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede?

Türkiye'nin modern sanat alanındaki ilk müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede? İşte yanıtı... 

Dünyanın pek çok ülkesinden gelen eserler sergileniyor

2004 yılında açılan Modern Sanat Müzesi, Karaköy Limanı'nda yer alıyor. Çağdaş sanat alanında yapılan çalışmaların sergilendiği müzedeki güncel sergiler internet sitesinde yer alıyor. İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde her zaman sergi bulunuyor. İki katta, süreli ya da süresiz gerçekleşen sergi odaları yer alıyor. Birbirinden farklı çağdaş sanat eserlerini görebileceğimiz Modern Sanat Müzesi'nde binaya girdiğinizde ilk kat, sürekli sergi salonu olarak geçiyor. Burada, 20'nci yüzyıldan günümüze kadar gelen tablo, resim, heykel, video ve medya içerikleri sergileniyor. Her eserin altında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. Giriş katının altında da sergiler bulunuyor. Buradaki sergiler ise süreli sergiler. Türkiye'nin birçok bölgesinden ya da dünyanın birçok ülkesinden gelen sergiler burada ziyaretçilere sunuluyor. 

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede?

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Saatleri

Pazartesi dışında her gün ziyarete açık olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Perşembe günü ise 10:00'da açılan müze saat 20:00'de kapatılıyor. Yılbaşında ve dini bayramların birinci günü ise müze kapalıdır. 

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti

- İndirimli (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler): 14 TL
- Tam: 25 TL
- Salı günleri saat 14.00 - 18.00 arası,18 - 25 yaşındaki gençlere ücretsizdir

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede?

 

İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede, nasıl gidilir? 

Ulaşımın oldukça kolay olduğu İstanbul Modern Sanat Müzesi, Tophane durağında yer alıyor. Eminönü'nden otobüs ve tramway ile gidebileceğiniz müze için her iki toplu taşıma aracı ile ineceğiniz durak Tophane durağıdır. Durakta indiğinizde göreceğiniz Nusretiye Camii'nin arkasındaki rıhtımda yer alan Modern Sanat Müzesi'ne Anadolu Yakası'ndan gelecek olanlar Marmaray ya da otobüsle geçerek, daha sonra ise buradan Tophane tarafına giden otobüs ya da tramvay hattını kullanabilirler.