İstanbul Öğrenci Yurtları!

İstanbul Öğrenci Yurtlarında son durum bir hayli dikkat çekici. İstanbul Yurtları öğrencilerin her ihtiyacını karşılayabiliyor

İstanbul Öğrenci Yurtları!

Üniversite için tercihler yapıldı, okullara kayıtlar olundu, dersler başladı. Henüz nerede, nasıl kalacağına karar veremeyen öğrenciler de varken, Emlakwebtv.com ekibi olarak İstanbul’da okumaya başlayacaklar için öğrenci yurtlarını araştırdık.

İşte İstanbul Öğrenci Yurtları!

1.Republika
Bilgili Holding tarafından kurulan Republika Ortaköy, Florya ve Büyükçekmece’de var. Verimli çalışma ortamı, kafeleri, spor merkezi ve havuzu ile rahat bir yaşam alanı sunan Republika’da elektrik, su, ısınma, soğutma, mobilya, yüksek hızda internet, bakım onarım ve temizlik hizmetleri gibi gizli masrafların konuklara yansıtılmadığı, deprem ve yapı güvenliğinin gözetildiği şekilde projelendiriliyor.

 

İstanbul Öğrenci Yurtları!

 

Republika Academic Aparts Ortaköy, 629 kişilik kapasitesiyle; tek kişilik, bireysel ve ortak kullanımlı çift kişilik, üç kişilik, tek katlı ve ya asma katlı olmak üzere, toplamda 268 odaya sahiptir. 

 

İstanbul Öğrenci Yurtları!

 

Republika Academic Aparts Büyükçekmece, 645 kişilik kapasitesiyle; tümü balkonlu, göl veya şehir manzaralı, ortak kullanımlı iki kişilik ve üç kişilik, bireysel kullanımlı üç kişilik ve dört kişilik odaların yanı sıra, 1+1 penthouse olmak üzere, toplamda 237 odaya sahiptir.

 

İstanbul Öğrenci Yurtları!

 

Republika Academic Aparts Florya, 188 kişilik kapasitesiyle; tek kişilik, çift kişilik, üç ve dört kişilik ortak kullanımlı, tek kat ve ya asma katlı olmak üzere, toplamda 83 odaya sahiptir.

2.Konforist

 

İstanbul Öğrenci Yurtları!


500 kişilik öğrenci kapasitesiyle dikkat çeken Konforist, öğrenci yurdunun erkek bölümünde oda fiyatları 925, kız öğrenci bölümünde ise 1000 TL'den başlıyor. Öğrencilerle görüşmelerle hayat geçirilen kısımlar arasında kız öğrenci yurtu kuaför, fitness, yüzme havuzu, hobi mutfağı, jakuzi, Türk hamamı ve kapalı havuz bölümleri bulunuyor.

 

Erkek yurdunda ise playstation ve TV odaları, Gentlaman Club, bilardo ve masa tenisi gibi oyunlara yer verilen sosyal alanlar bulunuyor. Erkek öğrenciler için ayrıca maç izleme odaları ve aletli ve aletsiz olmak üzere iki ayrı fitness salonu da hizmet veriyor.