İstanbul'da en çok değerlenen semtler

Açıklanan ulaşım projeleri sonrası artan konut projeleri ile inşaat firmaları birbiri ile yarışıyor. İşte İstanbul'da en çok değerlenen semtler...

İstanbul'da en çok değerlenen semtler

Açıklanan ulaşım projeleri sonrası artan konut projeleri ile inşaat firmaları birbiri ile yarışıyor. 3. havalimanı, 3. köprü, Avrasya Tüneli ve 3 katlı Tüp geçit projesinin ardından inşaat firmaları ana akslara yakın projeler yapmaya başladı. Projelerin ise hayata geçmesi ile konut fiyatlarının daha da artması bekleniyor. 

3. köprü ve 3. havalimanı yakınlarında yer alan bölgelerde ulaşım kolaylaşacağı için bu bölgelerin projeler tamamlandıktan sonra daha da değerleneceği söyleniyor. Kaçak yapılaşmanın fazla olduğu bölgelerden olan Arnavutköy 3. köprü ve 3. havalimanı yapımından sonra değeri artan bir bölge haline geldi. 

Tayakadın, Yeniköy, Karaburun ve Durusu bölgelerinde fiyatlarda yüzde 50 ila 70 oranında bir artış yaşandığı söyleniyor. 3. köprünün geçeceği güzergah üzerinde yer alan Sarıyer ise son dönemde yüksek prim yapan bölgelerden birisi. Sancaktepe bölgesinde ise arazi metrekare fiyatları 75-80 TL iken şimdilerde 140-160 TL arasında değişiyor. 

Yeni ev alacaklara önerilen bölgeler arasında Halkalı, Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, Çekmeköy, Sultangazi, Sancaktepe, Tuzla ve Pendik yer alıyor. Uzmanlar ise yatırım yapmak için konut alacaklara küçük alanlı konut almalarını ve lansman zamanında verilen fiyatlardan yararlanmalarını öneriyor.