İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?

5.343 kilometre alanı, 14.03 milyon nüfusu ile oldukça büyük ve kalabalık olan İstanbul'da kiralar semtine öyle çok büyük farklılıklar gösterebiliyor

İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?

Taşı toprağı altın diyerek gelinen İstanbul güzelliği bazen çok aldatıcı olabiliyor. Kalabalığı, trafiği, güvensiz oluşu… sıkıntılarını bir kenara bıraktığımızda boğazı, denizi, küçük dar sokakları, simidi, çayı, parklarıyla bizi dinlendirebiliyor da.

Kimimizin ailesi geldi bizler burada doğduk, kimimiz üniversite okumaya geldi bir daha gidemedi. Bazılarımız da iş faktörünü düşünerek tası toprağı toplayıp kendini İstanbul’a attı. Peki ya hiç düşünüz mü; İstanbul’da nerede yaşayacaksınız? 5.343 kilometre alanı, 14.03 milyon nüfusu ile oldukça büyük ve kalabalık olan İstanbul’un bir ucundan öteki ucuna kadar gidelim desek; minimum 4 saat sürüyor. Resmen bir şehirlerarası yolculuk. Böyle bir durumda da nerede oturacağımız önem arz ediyor.

Yaptığımız küçük bir araştırma sonucu bize gösteriyor ki ilk sıraları Kadıköy, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Bostancı, Maltepe kapıyor. Bu bölgeler arzu ettiğimiz yerler. Peki mecbur kalıp yaşamak istediğimiz bölgeler? İşte oralarda genellikle Beylikdüzü, Avcılar, Kartal, Kurtköy gibi merkezi lokasyonlara uzak ama uygun fiyatta kiralık daire bulabileceğimiz yerler.

Şimdi bu ilçelerimizi inceleyelim de kafamızdaki soru işaretlerimizi yok edelim. Hadi bakalım!

1.Kadıköy

İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?


İstanbul Anadou Yakasında bulunuyor. Kadıköy’ün önemli tepe noktalarını  Fikirtepe, Acıbadem, Altıyol, Küçük Moda (Cevizlik) ve Koşuyolu oluşturuyor. Kurbağalı Deresi her ne kadar şu sıralar Kadıköylülere rahat vermese de Kadıköy kiralık daire fiyatları minimum 1.500 TL’den başlıyor. Hatta 1.500 TL’ye rahat edebileceğiniz bir daire bulursanız öpüp başınıza koyabilirsiniz.

 

2.Beşiktaş

İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?


İstanbul Avrupa Yakasında Beşiktaş. Kadıköy’ün tam karşısında bulunuyor. Şişli ve Kağıthane, güneybatıda Beyoğlu, kuzeyde Sarıyer ilçeleriyle komşudur. Hem Avrupa Yakasında her yere yakın oluşu hem de Anadolu Yakasında istediğiniz yere kolayca ulaşmanıza yardımcı olan konumdaki Beşiktaş kiralık daire fiyatları minimum 1.750 TL’den başlıyor.

 

3.Mecidiyeköy

İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?


İstanbul Avrupa Yakasında bulunan Mecidiyeköy resmen bir iş merkezi. Birçok şirketin ofisi Mecidiyeköy’de yer alıyor. Mecidiyeköy merkezi ise oldukça kalabalık. Bu yüzden değişken bir nüfusa sahip. Transit geçiş noktası da olan Mecidiyeköy’den her yere araç bulabiliyorsunuz. Bu yüzden de en çok tercih edilen semtlerden biri oluyor. Mecidiyeköy kiralık daire fiyatları minimum 1.200 TL’den başlıyor.

 

4.Bostancı

İstanbul'da nerede oturmak istiyorsunuz?


İstanbul Anadolu Yakasında. Kadıköy ile komşu. Caddesi ile meşhur. Oldukça dikkat çekici bir de sahili var. Bostancı biraz daha üst tabakaya (ne demekse bu da) hitap etse de, birçoğumuzun Bostancı’da evi olmasını istiyoruz. Bostancı kiralık daire fiyatları minimum 2.000 TL2den başlangıç gösteriyor.