İstanbul'da prim yapacak semtler hangileri?

Markalı projelerin yatırım için tercih edildiği İstanbul'da prim yapacak semtler hangileri? Sizler için derledik...

İstanbul'da prim yapacak semtler hangileri?

Markalı projelerin yatırım için tercih edildiği İstanbul'da prim yapacak semtler hangileri? Sizler için derledik... Artan konut fiyatları ile birlikte İstanbullular yatırım için merkeze uzak yerleri tercih etmeye başladı. Hal böyle olunca merkeze uzak olan yerler merkezi hale gelmeye başladı. İşte İstanbul'da prim yapacak semtler...

İstanbul'da prim yapacak semtler

Kağıthane

Cendere Vadisi olarak bilinen vadide çok sayıda konut projesi yer alıyor. Öte yandan Kağıthane'de artan kentsel dönüşüm çalışmaları bölgedeki fiyatları yükseltti. Kağıthane, İstanbul'un artık önemli ofis gelişmelerinin yaşandığı bir merkez haline geldi. Karma projelere de uygun olması yatırımcıların bölge ile ilgilenmesine neden oldu. 

Seyrantepe

Seyrantepe, Maslak-Levent ve Zincirlikuyu aksına yakınlığı ile dikkat çekiyor. Seyrantepe bölgesinde, kent merkezine yakın konumda bulunan sanayi alanlarından dönüşecek arsalar ve kamu alanları bulunuyor. Metro yatırımları ve diğer önemli kamu yatırımları bölgenin gelişmesinde önemli rol oynuyor. 

Ataşehir

Doğu Ataşehir'in devamında geliştirilen Batı Ataşehir ile konut arzını kapatan Ataşehir bölgesinde fiyatlar Finans Merkezi ile yükseldi. Finans Merkezi, Ataşehir'in ticari açıdan gelişimine önemli bir katkı sağlayacak. 

Kartal

İstanbul İl Çevre Düzeni Planı ile önemli bir alt merkez olan Kartal bölgesi ise, Adalet Sarayı ve Devlet Hastanesi gibi kamu yatırımları ile daha da ilgi çekici bir hale gelmektedir. Metro ile değeri artan Kartal, ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. 

Güneşli - Basın Ekspres

Güneşli – Basın Ekspres bölgesinin en büyük avantajı Atatürk Havaalanına yakın olan konumudur. Ayrıca Tem ile E-5 arasında önemli bir bağlantı noktası olması erişilebilirliğini arttırmaktadır. İnşaat aşamasında olan metronun da tamamlanmasıyla bölgenin çekim gücü daha da artacaktır.