İşte Taşyapı'nın Four Winds'i

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı Four winds projesinin detaylarını Emlakwebtv Genel Yayın Koordinatörü Bülent Yoldaş'a anlattı

16 Haziran 2012

Taşyapı İnşaat, Bağdat Caddesi'nin paralelinde eski meteoroloji arazisinde Adalar manzarasına sahip dört rezidans kulesinden oluşan Four Winds projesini 400 milyon dolar yatırımla hayata geçiriyor. Kaba inşaatı tamamlanan ve satışları devam eden projede fiyatlar Eylül'de açıklanacak. Taşyapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, daire fiyatlarını açıklamazken Anadolu Yakası'nın en lüks projesini hayata geçirdiklerini ve metrekare fiyatlarının diğer lüks projelerle yarışacağını söyledi. 49 katlı dört kuleden oluşan projede 420 lüks daire bulunuyor. 40 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilen projede büyüklükleri 87 ile 655 metrekare arasında 1+1 ile 4+1 arasında değişen daire seçenekleri yer alıyor. Turanlı daire satın alacaklara 10 yıla kadar vade imkanı da sunacaklarını açıkladı.
Turanlı, "Bundan sonra maketten satış yapmam. Daha önce yaptım ama sizin makette anlatmak istediğinizle müşterinin hayalinde canlandırdığı şeyler ayrı. Finansman sorunumuz yok. Bundan sonra projelerimizi bitirdikten sonra sonra satış yapacağız" diye konuştu. 

Her blokta iki kat  acı-tatlı günlere ayırdı 
Four Winds projesinin yapıldığı arsayı 2003'te satın aldıklarını, ancak projenin daha yeni ortaya çıktığını söyleyen Turanlı, dört kulede ikişer katı ev sahiplerinin misafirlerini ağırlayabileceği iyi ve kötü günlerinde yanlarında olacak dostları için ayırdığını söyledi.
Turanlı, "1.5 yıl önce babamı kaybettim. Başsağlığına gelenleri evime sığdıramadım. O zaman kafama dank etti. Mutlu günlerimizde mekânlar kiralayıp dostlarımızı ağırlayabiliyoruz ama acı günlerimizde bu mümkün olmuyor. Bu yüzden insanların iyi günlerinde ve acı günlerinde dostlarını ağırlayacakları bir yer olsun diye düşündük" dedi. Turanlı, şu anda satış yapmadıklarını ancak gelen müşterilere projeyi tanıttıklarını belirtti.

7 milyar dolarlık projem var
Seyrantepe'de konut projesine başladıklarını, Altunizade'de yakında başlayacaklarını söyleyen Turanlı "Maslak'ta bir ofis kulesi inşa edeceğiz.Elimizde 7 milyar dolarlık iş var. Arazilerini aldık, proje geliştiriyoruz" dedi. Anadolu'ya çok uzak kaldıklarını anlatan Turanlı, Taşyapı'nın 81 ilde de proje geliştireceğini açıkladı. 

"Fikirtepe'de 20 dönüm arazide anlaştık"
Turanlı, Fikirtepe'deki kentsel dönüşümde 20 dönümde anlaşma sağladıklarını, ikinci 20 dönümlük bölüm için de görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek "Belediye orada çok güzel bir iş yaptı. 4.5 emsal verdi. Güzel işler ortaya çıkacak. Ancak vatandaş diretiyor. Yüzde 60-70 istiyor. Böyle çalışılmaz dedik. Yüzde 50'de anlaştık" diye konuştu. 

Proje Bilgisi: Four Winds