İzmir Almanya Başkonsolosluğu ihaleyle satılacak

İzmir'de, 1925 yılından 2007'ye kadar Almanya Başkonsolosluğu'na tahsis edilen tarihi bina hakkında satış kararı alındı. İhale ile satışı gerçekleştirilecek olan bina için en az 3.2 milyon Euro isteniyor

İzmir Almanya Başkonsolosluğu ihaleyle satılacak

1925 yılından 2007 yılına kadar Almanya Başkonsolosluğu'na tahsis edilen İzmir'deki tarihi binanın ihale yoluyla satışına karar verildi. Birinci Kordon'da yer alan binanın satışı için istenen bedel, en az 3.2 milyon Euro olacak ve başvurular 31 Ocak 2016'ya kadar yapılacak. 

İzmir Almanya Başkonsolosluğu ihaleyle satılacak

İzmir'de satılık başkonsolosluk binası
2007 yılında Almanya İzmir konsolosluğunun Balçova'da yapılan yeni bir binaya taşınmasının ardından satış kararı alınan Birinci Kordon'daki Almanya Başkonsolosluk Binası için verilecek asgari teklif bedelinin 3.2 milyon Euro olduğu açıklandı. Kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilecek olan ihale için son teklifin 31 Ocak 2016 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekiyor.

82 yıldan sonra
İzmir Başkonsolosluk binası için düzenlenecek olan ihaleye katılmak ve satın almak isteyenlere randevu, konsolosluğa elektronik posta yoluyla verilecek. Taş yapı özelliği taşıyan bina 14 Temmuz 1925 tarihinden 2007 yılına kadar Birinci Kordon semtinde yükselmişti. Başkonsolosluğun 21 Mayıs 2007 tarihinde Balçova'ya taşınmasıyla birlikte satış kararı alındı. 80 yılın üzerinde bir süredir Almanya Başkonsolosluğu olarak hizmet veren bina için istenen ücret 3.2 milyon Euro'dan başlayacak..