Kaçak Elektrik Kullanımı

Kaçak Elektrik Kullanımı cezası, ihbarı ve bedeli ile ilgili tüm detaylar haberimiz içerisinde yer alıyor

Kaçak Elektrik Kullanımı

Ödenen faizler, gelen zamlar, fatura bakiyelerinin artmasına sebep oluyor. Yaz günlerinde çalışan klimaları da ekleyince kaçak elektrik kullanımı artıyor. Daha çok ülkenin doğu kesiminde gözlenen kaçak elektrik kullanımı artık batıya da gelmiş durumda. Kaçak elektrik kullanımı cezası kullanıcıları korkutmadığı gibi, kaçak elektrik kullanımını saklamak için birçok imkan da yaratılıyor.

Kaçak elektrik kullanımı cezası
Usulsüz elektrik enerjisi kullanımlarına ilişkin tespitlerde, müşteriye yükümlülüklerini yerine getirmesi için 15 gün süre verildiğini belirten kesme ihbarı bırakılır. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen müşterinin dâhil olduğu abone grubundan ait olduğu yıla ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurul  kararı ile belirtilen kesme-bağlama ücretinin 5 katı ücret tahsil edilir. 

Kaçak elektrik kullanımı ihbar
Kaçak elektrik kullanımı ihbar etmek için 186’yı aramanız gerekiyor.

Kaçak elektrik kullanımı bedeli
Kaçak elektrik kullananların harcadığı elektrik tutarı, diğer faturalara yansıyor. Bunun için öncelikle dava açmamız gerekiyor ve o güne kadar ödediğimiz kaçak elektrik kullanım bedelinin geri ödemesi gerçekleşiyor ve bir daha ödemeyebiliyoruz. Kaçak elektrik kullanımı bedeli faturanın her ay yaklaşık yüzde 14’üdür.