Kastamonu Taşköprü Toki Evleri emekli başvuruları

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamındaki Kastamonu Taşköprü Toki Evleri emekli başvuruları Halk Bankası'nın Kastamonu ilinde bulunan yetkili şubelerine yapılacak

Kastamonu Taşköprü Toki Evleri emekli başvuruları

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamındaki Kastamonu Taşköprü Toki Evleri emekli başvuruları Halk Bankası'nın Kastamonu ilinde bulunan yetkili şubelerine yapılacak. 2+1 tipinde 250 adet konut için başvurular 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak. 

Başvurusu toplanacak olan konutları için kura çekilişi ise 25 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek. Kastamonu Taşköprü Toki Evleri kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar başvuru bedellerini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Toki Kastamonu Taşköprü Emekli Evleri başvuru işlemleri sırasında, başvuru sahipleri, nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile birlikte 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında Halk Bankası yetkili şubelerine başvuru yapacaklar ve başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli yatırıcaklardır. Kimlik tespiti için nüfus cüzdanı ibraz etme şartı aranacak olup başvurular şahsen yapılacaktır. 

Toki Kastamonu Taşköprü Evleri başvuru belgeleri

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
* Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmamış ise emekli olduğunu gösteren yazı veya belge. 

Toki emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekliler konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet şartı aranacaktır. İkamet edilmediğinin tespiti halinde ise sözleşmeleri feshedilecektir. Aynı zamanda gerçeğe aykırı beyanda bulunulması durumunda hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecektir.