Etilerin 50 yıllık siteleri kentsel dönüşüm kapsamında

Keller Williams Platin uzman danışmanı Fatoş Altıntaş, Etiler-Akatlar-Rumeli Hisarüstü aksını kapsayan 32 bin metrekarelik alanda uygulanacak kentsel dönüşümün bölgenin değerinin yükselmesine neden olacağını açıkladı

Etilerin 50 yıllık siteleri kentsel dönüşüm kapsamında

Keller Williams Platin Uzman Danışanı Fatoş Altıntaş, Rumeli Hisarüstü, Etiler-Akatlar bölgesini kapsayan ve yaklaşık 32 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan kentsel dönüşümün, bölgedeki konut fiyatları üzerinde artı yönlü etkisi olacağını açıkladı. Altınbaş dönüşümle birlikte bölgedeki fiyatların metrekare başına 5.200 dolardan başlayacağını söyledi.

Etiler-Levent hattı kentsel dönüşümle değerlenecek

15 binin üzerindeki nüfusu ile İstanbul'un gözde semtlerinin başında gelen Etiler ve Levent bölgesinde kentsel dönüşüm süreci hız kazandı. Bölgeyi ve kentsel dönüşüm hareketini mercek altına alan Keller Williams Platin Uzman Danışmanı Fatoş Altınbaş, şehir merkezinde yeni projeler geliştirmek isteyen inşaat firmalarının 40-50 yıllık sitelere ilgi göstermeye başladığını ve bu firmaların şehrin dışında bir proje geliştirmekten ziyade, şehrin içindeki konut projelerini yenilemeyi daha kârlı gördüklerini söyledi. 

 

Kentsel dönüşüm Etiler-Levent hattına değer katacak

 

Etiler'de gayrimenkul fiyatlarının ani bir yükselişe geçtiğini ve bunun temel sebebinin de 1994 yılında açılan Akmerkez olduğunu söyleyen Altınbaş: "Geçmiş yıllarda Nisbetiye Caddesi’nin Etiler tarafında kiralamalarda metrekare fiyatları 90 dolara kadar yükselmişti. Şimdilerde ise, 75 dolar civarında. Cadde üzerindeki villaların satış metrekare fiyatları 35 bin dolara ulaştı." dedi. 

Etiler'in köklü siteleri kentsel dönüşümde

Açıklamasında konut ve ticari potansiyel taşınmazların Etiler'de büyük ilgi gördüğünü, toplam 34 bin 280 metrekarelik arsa üzerine inşa edilen ve 33 bloktan oluşan Petrol İş Sitesi, 96 dönüm arazi üzerine kurulu ve 424 daireden oluşan Uçaksavar Sitesi ile 450 dairelik Belediye sitesinin kentsel dönüşüm kapsamına girdiğini söyleyen Altınbaş:

"Önümüzdeki dönemde 1950’li yıllarda inşa edilen toplu konut projeleri, kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında yenilenecek ve İstanbul’un lüks semti şimdi de yeni ve iddialı projelerle bölge değerine değer katacak gibi gözüküyor.” dedi.