KidzMondo nerede, nasıl gidilir?

4 bin metrekarelik alan üzerinde kurulmuş olan KidzMondo 4-14 yaş arasındaki çocuklar için oyun havasında eğitim sunuyor. Peki, KidzMondo nerede, nasıl gidilir? İşte yanıtı...

KidzMondo nerede, nasıl gidilir?

4 bin metrekarelik alan üzerinde kurulmuş olan KidzMondo 4-14 yaş arasındaki çocuklar için oyun havasında eğitim sunuyor. Peki, KidzMondo nerede, nasıl gidilir? İşte yanıtı... Çocuklara eğlenirken bir yandan çeşitli meslek grupları hakkında bilgi veren KidzMondo'da çocuklar, istedikleri meslek grubunu seçtikten sonra kıyafetleri giyip gereken aksesuarlar ile donatılarak istediği meslek içerisinde buluyor. 

Toplum içindeki değerler ve kurallar öğretiliyor

KidzMondo içerisinde itfaiyeci, doktor, radyocu, polis, bankacı ve tiyatrocu gibi meslekler çocuklar tarafından icra ediliyor. Örneğin acil bir hasta ile karşılaştıklarından nasıl davranmaları gerektiği öğretiliyor. Çalışmalarının karşılığında ise KidzMondo'ya özel paralar alıyorlar ve bunlar oyuncak vs. alışverişlerinde kullanabiliyorlar. Belirli bir düzen ve kuralların içinde hareket edilen KidzMondo Mediciyeköy'de çocuklara toplum içindeki değerler ve kurallar da öğretiliyor. 

 

KidzMondo nerede, nasıl gidilir?

 

KidzMondo nerede, nasıl gidilir? 

KidzMondo Mecidiyeköy'deki Trump Towers Alışveriş Merkezi'nin içinde yer alıyor. KidzMondo'ya gidebilmek için Mecidiyeköy merkeze gelmek gerekiyor. Metrobüs ile, Mecidiyeköy Durağı'nda inip, alt geçitten geçip Trump Towers'a ulaşabilirsiniz. Metro ile ise, Taksim - Hacıosman Metro Hattı'nı kullanarak Şişli - Mecidiyeköy Durağı'nda inip alt geçitten Trump Towers'a ulaşabilirsiniz. 

KidzMondo giriş ücreti

KidzMondo giriş ücreti 0 - 1 yaş arası çocuklar için ücretsizdir. 
2 - 3 yaş : 30 TL
4 - 14 yaş : 55 TL 
15 yaş ve üzeri : 30 TL 

15 yaş ve üzeri için ücret alınmasının nedeni ile aile bireylerinin oyun alanına çocukları ile birlikte giriş yapabiliyor olmasıdır. Bunun dışında 7 yaşına kadar olan çocukların oyun alanına girebilmesi için mecburen bir yakınının bilet alarak yanında girmesi gerekmektedir. 

 

KidzMondo nerede, nasıl gidilir?

 

KidzMondo hangi günler açık? 

Pazartesi günü dışında haftanın her günü açık olan Mecidiyeköy  KidzMondo'da ziyaret saatleri şöyle; 

Salı, Perşembe : 10:00 - 15:30 
Çarşamba, Cuma : 10:00 - 20:00 
Cumartesi, Pazar : 10.30 - 20:00