Kim Demiş Karaköy Kara Diye

Resmen bir cümbüş semti olan Karaköy seyyar satıcılarından balıkçılarına, kafelerinden pazarlarına kadar sizi kucaklıyor

Kim Demiş Karaköy Kara Diye

Öncelikle sizi peşimize takıp gitmeden önce Karaköy ile ilgili birkaç önemli bilgi paylaşalım. Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı olan Karaköy Galatası ile ünlü bir semtimizdir. Bizimdir. Tarihi ile ilgi çeken Karaköy son zamanlarda yıldızını artırmıştır. Ekim Devrimi sonrasında Rusya’dan kaçan binlerce Beyaz Rus’un sığındığı yer olan Karaköy günümüzde gençlerin eğlence mekanlarının yoğun olarak açıldığı bir yer haline gelmiştir.

Şimdi bizlerde sizlere Karaköy’ün kara olmadığını, aslında rengarenk bir semt olduğunu göstermeyi hedefledik. Bir tarafta seyyar satıcıları, bir tarafta balıkçıları, diğer yanda transit geçen İstanbullularıyla beraber Karaköy resmen bir festival alanıdır.

Kim Demiş Karaköy Kara Diye?!

1.Heisenberg Karaköy

Kim Demiş Karaköy Kara Diye


Heisenberg Karaköy Kılıçali Paşa Cami’nin hemen arka sokağında yer alıyor. Boğazkesen Caddesi veya Kumbracı Yokuşu’ndan direkt geçilebilmektedir. Breaking Bad dizisinin ana karakterinden adını alan Heisenberg Karaköy tasarımı ve hamburgerleriyle beraber damakta şahane bir tat bırakıyor.

 

2.Wom

Kim Demiş Karaköy Kara Diye


Kahvaltınızı doya doya, sakin bir şekilde yaparak Cemal Süreya’yı haklı çıkartabilirsiniz Wom’da. Serhan Kohen ve Yasin Üçkardeş Miami’den Türkiye’ye kesin dönüş yapmaları sonucunda uzun süren çalışmalar ile açılan Wom’a uğramadan Karaköy’den gitmeyin derim.

 

3.Gaspar

Kim Demiş Karaköy Kara Diye


Eğlenmek mi istiyorsunuz? O zaman sizi Gaspar’a doğru alalım. Ünlü yönetmen Gaspar Noe’den adını alan Gaspar Karaköy Müeyyedzade Mahallesi’nde yer alıyor. Hip hop, caz, indie pop melodileriyle gecenin tadını çıkarırken, şahane Gaspar kokteyllerini es geçmeyin.