Kiracı elektrik aboneliği ücreti

Kiracı olarak taşındığınız yeni evinizde elektrik faturasını üzerinize almanız şart. Peki kiracı elektrik aboneliği ne kadar?

Kiracı elektrik aboneliği ücreti

Yeni bir eve kiracı olarak taşındınız diyelim. Bu evin bazı faturalarını üzerinize almanız kanunen şart koşuluyor. Bu faturaların başında da elektrik geliyor. Peki elektrik faturasını üzerinize nasıl alacaksınız, kiracı elektrik aboneliği ücreti ne kadar?

Kiracı olarak taşındığınız yeni evinizde elektrik faturasını üzerinize almanız için elektrik şirketine giderek, elektrik sözleşmesi yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde usulsüz kullanım yapmış olursunuz ve bu gibi durumlarda cezai yaptırımlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olur. Hangi elektrik şirketine gitmeniz gerektiği konusuna da netlik kazandıralım. Bunun için evinizin bulunduğu bölgede görevli olan elektrik perakende satış şirketine başvuracaksınız. Tabii müşteri hizmetlerini arayarak da sözleşme hakkında bilgi almanız mümkün. Kiracı elektrik aboneliği ücreti konusuna gelirsek eğer, bu ücreti elektrik şirketinin resmi internet sitesi üzerinden duyurulan tarife listesinden görmeniz mümkün. 

Kiracı elektrik aboneliği için gerekli belgeler listesini ise aşağıda ayrıntılarıyla verdik:

*Mülk sahibinin adı ve soyadı

*Mülk sahibi tüzel kişiyse (şirket) vergi numarası, ad, soyad ve ünvan bilgilerini beyan etmesi şart

*Kimlik fotokobisi

*İkametgah

*Kira kontratının fotokopisi

*Daha önce kullanılan tesisat numarası

*Zorunlu deprem sigortası (DASK) poliçesi

*Banka hesabınıza ait IBAN