Konut kredisi giderleri!

Birçok insanın ev sahibi olmak için başvurduğu konut kredisinde karşılaşacağınız masrafları biliyor musunuz? İşte cebinizden çıkacak konut kredisi giderleri.

Konut kredisi giderleri!

Konut kredisi kullanmadan önce karşınıza çıkacak masrafları bilmenizde fayda var. Nitekim kredi kullanımında faiz dışında birçok masrafta ödenmek zorunda. İşte bilmeniz gereken konut kredisi giderleri

*Faiz: Konut kredisinin olmazsa olmaz masrafı olan faiz, kullandığınız kredi miktarına göre belirleniyor.

*Alım-Satım masrafları: Bu masrafların içine alım-satım vergileri, tapu masrafları, eksper raporu, emlakçı komisyonu ve banka kredi kullandırma ücreti giriyor. Tabi bazı bankalar kredi kullandırma ücretine ek olarak banka ve sigorta muameleleri vergisi, dosya parası, istihbarat ücreti, başvuru ücreti, işlem ücreti ve avukat masrafı gibi ödemelerde istiyor.

*Sigortalar: Bazı bankalar kredi kullanımında birtakım sigortaları da zorunlu tutuyor. Bu sigortalar ise; Konut, DASK ve Bireysel Yaşam Sigortası.

*Vergi ve aidatlar: Konutunuzu aldıktan sonra karşınıza birtakım aidat ve vergiler çıkabilir. Bina bakım ve tamir masrafları, belediyeye ödenmesi gereken yıllık vergiler gibi..