Küba'da gezilecek yerler!

Orjinal adıyla La Habana, halk arasında ise Havana... Küba'nın başkenti... Caddeleri, insanları, sokakları, müzikleri ile işte Küba'da gezilecek yerler. Sizler için derledik...

Küba'da gezilecek yerler!

Orjinal adıyla La Habana, bilinen adıyla ise Havana... Küba'nın başkenti... Caddeleri, insanları, sokakları, müzikleri ile işte Küba'da gezilecek yerler. Sizler için derledik...

Küba'nın başkenti Havana, görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Koloniyal dönemden kalma binaları ve şehirde gezen eski Amerikan arabalarını görünce büyülenebilirsiniz. 

 

Küba'da gezilecek yerler!

 

Küba'da halkın fakir olması, canlılık ve neşeden hiçbir şey götürmemiş. Aşkın ve hayatın ritmini sokaklarda yaşayabilirsiniz. 

 

Küba'da gezilecek yerler!

 

Havana'da Plaza de Armos ve Calle Obispo şehrin canlılığını hissetmek ve yürüyüş yaparak şehri tanımak için iyi bir başlangıç noktası. 

 

Küba'da gezilecek yerler!

 

Havana'da mutlaka gezmeniz gereken müzeler arasında ise Memorial Museo Jose Mart, Museo del Deporte, Museo Postal Cubana Jose Luis Guerra Aguiar, Casa-Museo Maximo Gomez  bulunuyor.

 

Küba'da gezilecek yerler!

 

 

 Küba’da gezilecek yerler listesine 1728’de inşa edilen 1902’den itibaren üniversite kampüsü olarak kullanılan Universidad de La Habana da eklenmelidir.