Kupon Arsa ne demek?

Kupon Arsa ne demek? İşte cevabı

Kupon Arsa ne demek?

Kupon arsa emlakçılar tarafından kullanılan bir terim olup, kelepir fiyatlı, o muhit için çok uygun fiyatlı satılan daire, bina vs. gayrimenkul çeşidine verilen bir addır.

Kira getirisi yüksek, merkezi bir noktada, manzaralı dairelerin inşa edilebileceği arsalara kupon arsa denir. Bölgedeki diğer arsalara göre fiyatı biraz daha pahalıdır. Kupon arsa çok fazla bulunmaz. Tek ve eşsiz bir arsa çeşidi olan Kupon arsa genellikle ticari amaçlı kullanılır.

İstanbul gibi arsa sıkıntısı yaşanan şehirlerde kupon arsalar çok dikkat çeker. Daha çok emlak ilanlarında karşımıza çıkan Kupon arsa terimi az bilinmekle birlikte kafa da karıştırmaktadır. Kupon arsa özellikleri kim tarafından nasıl belirlenir bilinmezken, önemli yatırım yapmak isteyen şirketler kupon arsa arayışındadır.

Kupon arsa gibi kupon daire de merak edilen bir türdür. Kupon daire ise manzaralı, toplu taşımaya yakın, merkezi noktada, özellikleri bakımından bölgedeki diğer konutlara göre daha iyi, kira getirisi yüksek olan dairelere denir. Kupon daire ve Kupon arsalar özellikleri bakımından yakınındaki bağımsızlara oranla ilgi çekici önemli özellikleri vardır.