Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden satılık 52 taşınmaz

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 57 adet taşınmazını 27 Aralık 2016 Salı günü ihale ile satacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden satılık 52 taşınmaz

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 57 adet taşınmazını 27 Aralık 2016 Salı günü ihale ile satacak. 

İhale ile satılacak olan parsel ve dükkan bedellerinin yüzde 40'ı peşin olarak, geri kalanı ise 10 taksitle ödenecek. Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 50 parsel ve 2 dükkan 'Açık Teklif Usulü' ile satılacak. 

Söz konusu satılık arsa ihalesi 27 Aralık Salı günü Encümen huzurunda gerçekleşecek. Arsa ve dükkanlar ile ilgili şartname ve ekleri ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'ndan alınabilir. 

Çoğunluğu Tecde Mahallesi'nde yer alan parsellerin bazıları İnönü, İskender ve Gedik Mahallelerinde yer alıyor. 2 adet dükkan ise Saray Mahallesi'ndeki İnönü Kapalı Çarşısı'nda yer alıyor. Parsel büyüklükleri 75 metrekare ile 6 bin 500 metrekare arasında değişirken, muhammen bedelleri 34 bin TL ile 1,6 milyon TL arasında değişiklik gösteriyor. 

Satılık taşınmaz ihalesi şartnamesi ücretsiz olarak temin edilebilecek, parsel ve dükkanlar için vatandaşlar KDV ödemeyecek. Arsa ve dükkan bedellerinin yüzde 40'ı peşin, geri kalan miktar ise 10 eşit taksit ile ödenebilecek.