Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede?

Türkiye'nin ilk ve tek uçurtma müzesi olma özelliğini taşıyan Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede? İşte yanıtı...

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede?

Türkiye'nin ilk ve tek uçurtma müzesi olma özelliğini taşıyan Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede? İşte yanıtı... Özellikle çocuklu ailelerin mutlaka gidip görmesi gereken Uçurtma Müzesi, birbirinden renkli ve farklı uçurtma çeşitleri ile dolu. Müzede sergilenen uçurtmalar, 1986 yılından bu güne kadar dünyanın çeşitli bölgelerinden toplanarak oluşturulmuş. İçeriye girdiğinizde sizi çeşit çeşit ve rengarenk uçurtmalar karşılıyor. 

 

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede?

 

Özellikle çocuklar tarafından ilgi gören Uçurtma Müzesi'nde, bilgi veren ve yardımcı olan kişiler de yer alıyor. Bunların yanında müzede uçurtma yapıp uçurtma şansına da sahipsiniz. Müzeye okulların düzenlediği gezilerle birçok öğrenci geliyor. Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi'nde bazı uçurtmalar alanın darlığından dolayı paketlerde muhafaza ediliyor. 

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi giriş ücreti

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi giriş ücreti kimseden alınmıyor. Müzeye giriş ücretsizdir. Mesai günlerinden saat 10:00 ile 17:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi nerede?

Müze'de ziyarete sunulan olanaklar

Uçurtma meraklıları için yeterince fazla bilginin verildiği müzede, istediğiniz fotoğraf ve video çekimi yapabilirsiniz. Müzeye farklı TV kanalları gelerek sık sık çekim yapabilmektedir. Bunun haricinde röportaj ve tanıtım yazıları da yazabilirsiniz. Müzede kitaplar, dergiler, şiirler ve şarkılar da bulunuyor. Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi'nin açık olduğu saatlerde uçurtma yapabilir ve kurslara katılabilirsiniz. 

Uçurtma Müzesi nerede? 

Üsküdar'da yer alan Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi'ne İETT hatları ya da Marmaray'ı kullanarak ulaşabilirsiniz.