Muhafazakar kesim tatil yerleri!

Yazın gelmesi ile birlikte tatil yeri arayışı başlıyor. Peki Muhafazakar kesim tatil için nereleri tercih ediyor? İşte yanıtı...

Muhafazakar kesim tatil yerleri!

Türkiye

Muhafazakarların tatil için Türkiye'yi tercih etmesinin nedeni hem tarihi ve doğal güzellikleri hem de ülkenin bir çok yerinde bulunan ibadethane ve dini öğeleri ön plana çıkaran yapıları. 

Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri, hem İslami kimliği hem de modern turistik aktiviteleri ile ön plana çıkan coğrafyalardan. Dubai, hem coğrafi yapısı, hem de mimari yapıları, deniz, kum, güneş olanağı hem de ucuz alışveriş olanağı ile tüm kesimlerden yoğun ilgi görürken, özellikle muhafazakarlar tarafından sık tercih ediliyor.

Muhafazakar kesim tatil yerleri!

Malezya

İbadethanelerin sayısı ve yakınlığı, alkol kullanımının minimum düzeyde olması ve helal gıda dışında herhangi bir gıda ürününün kullanılmaması Malezya’yı muhafazakarlar için özel kılıyor.

Muhafazakar kesim tatil yerleri!

Maldivler

Bu adalarda bulunan tesislerin özel hayatı gizleyen ve ayrı tutan bir anlayışla düzenlenmiş olması sebebiyle Muhafazakarlar tarafından tercih ediliyor. Maldivler’de bir tatile çıktığınızda konaklayacağınız tesiste tatiliniz boyunca sizi herhangi birisi görmüyor. Hatta siz denizde yüzerken dahi, kimsenin sizi görmemesini sağlayabiliyorsunuz. Özellikle havuz üstü villalar muhafazakar balayı çiftleri tarafından en çok tercih edilenler arasında.

Suudi Arabistan

Bu ülkenin tercih edilmesinin sebebi ise dünyanın en kutsal şehri olması. Sadece ibadet amaçlı yapılan seyahatler geneli oluştursa da İslam mimarisinin en güzel örneklerini görmek ve bu mistik havayı solumak için yapılan turistik seyahatlerin sayısı da azımsanmayacak derecede.