Nakliye firması seçerken dikkat edilecekler

Evden eve taşınmalarda nakliye firmaları büyük önem taşıyor. Peki, nakliye firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz? İşte nakliye firması seçerken dikkat edilecekler...

Nakliye firması seçerken dikkat edilecekler

Evinizi taşımaya karar verdiniz ve eşyalarınızı büyük bir özenle topladınız. Sıra ise nakliye firması seçmeye geldi. Nakliye firması seçerken öncelikle gidip evinizdeki eşya adetini, boyutlarını detaylı bir şekilde görüşmelisiz. İşte nakliye firması seçerken dikkat edilecekler...

Nakliye firması seçerken dikkat edilecekler

* Evinizdeki eşyaları boyutları ile firmaya söylemelisiniz. Gerekirse firma gelip keşif yapmalıdır. Seçeceğiniz nakliye firması profesyonel ise ücretsiz keşif imkanı sunuyor olabilir. Böylelikle ihtiyacınız olan personeli ve ekipmanı size sağlayabilir. 

* Taşınmanın kapsamı ve tutarına göre sözleşme yapmalısınız. Eşyalarınıza taşınma sırasında herhangi bir zarar gelmesi durumunda sigortalanıp sigortalanmadığını öğrenin ve sigorta yapan firmaları ilk sırada tutun. 

* Monte edilerek taşınacak eşyaların bilgisini önceden paylaşın. Böylelikle firma uygun malzeme ile gelecektir. 

* Hassas ürünlerin nasıl çıkarılacağını ve nasıl yerleştirileceğini öğrenin. Nakliye firmasında bu işin uzmanı olan kişiler mutlaka olmalı. 

*Yeni evin yönetimine taşınacağınız günü mutlaka bildirin ve nakliye aracı için uygun olan park yerini ayarlamalarını isteyin. Bazı apartmanlarda asansör kullanımına izin verilmiyor ve giriş çıkış saatleri kısıtlı olabiliyor. Bu durumlarda taşınma sırasında uyulması gereken kuralları önceden öğrenin. 

* Paketlemede eşyaların doğru olarak gruplanmasına dikkat edin ve kolilerin üzerine hangi odanın olduğunu yazmalarını isteyin. 

* Bütün paketlemeyi nakliyeciniz yapacaksa kıyafetlerinizi için askılık getirmelerini hatırlatın. 

* Dikkat edilmesini istediğiniz noktaları önceden belirtin. 

* Nakliyecilere siz ya da tanıdıklarınız eşlik etsin. Eski evde nakliye işi tamamlandıktan sonra hiçbir eşyanın unutulmadığından emin olun. Yeni eve eşyalar taşınırken ise kamyonda eşya kalıp kalmadığını mutlaka kontrol ettirin.