Nazmi Durbakayım biyografisinde neler yer aldı?

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım İnşaat ve Konut Konferansı kapsamında açılış konuşmasını gerçekleştirecek

Nazmi Durbakayım biyografisinde neler yer aldı?


1950 İstanbul doğumlu olan Nazmi Durbakayım; Erenköy Zihni Paşa İlkokulu, Marmara Koleji, Haydarpaşa Lisesi ve son olarak da İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne gitmiştir. 1973 yılında üniversiteden mezun olan Durbakayım birçok yere özgeçmiş göndermiş fakat olumlu bir cevap alamamıştır. İş böyle olunca da kendi işini kurmaya karar vermiştir. Nazmi Durbakayım, Yüksek Mimar Uğur İşler ile beraber müteahhitlik yapmaya başlamıştır.

Nazmi Durbakayım, Bağdat Caddesi üzerinde yer alan yalı ve köşkleri Yüksek Mimar Uğur İşler ile birlikte yapmaya başlamış ve bu şekilde kendi işinin patronu olmuştur. Daha sonra yoluna tek başına devam eden Durbakayım; 1980 yılında Teknik Yapı’yı kurmuştur. 2 çocuk sahibi olan Nazmi Durbakayım’ın oğlu ve kızı da Teknik Yapı bünyesinde yönetici olarak görev almaktadır.

Nazmi Durbakayım aynı zamanda Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İnşaatçılar Derneği (İNDER) üyesi olan Nazmi Durbakayım, Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı"nın (MAG Vakfı) da kurucu üyesidir.

Nazmi Durbakayım’a ait olan firmalar
TEKNİK YAPI Teknik Yapılar San. ve Tic. A.Ş.
TEKNİK YAPI Konut San. ve Tic. A.Ş.
TEKNİK YAPI Proje A.Ş.
BETOFİBER Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.
TEKNİK GÜVENLİK Hizmetleri A.Ş.
AKTİF YAŞAM Spor Sağlık ve Turizm İşletmeleri Taahhüt ve Tic A.Ş.
MAKS Spor Turizm San. ve Tic. A.Ş.
KARGICAK Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
EGESULTAN Sağlık, Eğitim, Turizm tesisleri San. ve Tic. A.Ş.
ŞATO GÜNEY Şarapçılık Dağıtım ve Turizm Tic. ve San. A.Ş.
DEKOSAN İnşaat San. ve Tic. A.Ş.
MİLENYUM Kalıp San. ve Tic. A.Ş.

Nazmi Durbakayım İNDER’de neler yapıyor?
İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı da olan Nazmi Durbakayım 21 Ocak 2014 tarihinde İnşaat ve Konut Konferansı’nda açılış konuşmasını gerçekleştirecek. Sektörde yer alan birçok katılımcının da bulunacağı konferansta inşaat sektörü, 2014 beklentileri, yabancı yatırımcılar, mega şehircilik, kentsel dönüşüm, karma projeler ve butik projeler gibi daha birçok konu tartışılacak.