Otel yerine ada kiralayın!

Ada kiralamak için milyarder olmaya gerek yok

Otel yerine ada kiralayın!

Ada kiralamak için milyarder olmaya gerek yok. Bir çılgınlık yapıp farklı bir tatil planı yapmak istiyorsanız size güzel bir tavsiyemiz var. Geceliği 350 dolara ada kiralayıp bu fiyata adada 6 kişi kalabilirsiniz.Kabaca hesaplayacak olursak bir kişinin gecelik ödeyeceği fiyat 165 ila 170 TL. Yani ada kiralamak düşündünüz kadar pahalı değil. Gel gelelim tatilimizi geçireceğimiz bu fiyata böyle güzel bir adayı nereden buluruz? Hemen cevaplayalım bu şirin adacık Beliz'de. 

Otel yerine ada kiralayın!

Beliz millet olarak yakından bildiğimiz bir ülke değil. O halde Beliz'i biraz tanıyalım. Beliz, Orta Amerika'da bulunuyor. Doğusunda Karaib Denizi, batı ve güneyinde Guatemala, Kuzeyinde ise Meksika bulunuyor. Ülke 1981'de bağımsızlığını ilan etti.  El Salvador'dan sonra Orta Amerika ülkeleri sıralamasında en küçük ikinci ülke olan Beliz, aynı zamanda bayrağında insan resmi olan dünyanın tek ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.İlk zamanlar Maya topraklarının bir parçası durumunda olan Beliz'e Amerika'nın keşfinden sonra 1500'lerde ilk yerleşenler İspanyollar oluyor.

Otel yerine ada kiralayın!

Orta Amerika'da bulunduğunu söylediğimiz bu minik ülke (hepi topu 350 bin nüfusları var!) tarihi ve doğal güzellikleriyle benzersiz bir turist beldesi.

Otel yerine ada kiralayın!

Bu harika adanın adı Bird Island. Adada muhteşem Karayipler Denizi'nde yüzüp, kano yapıp, dalış yaparak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Tropikal iklimin hakim olduğu Beliz'de sıcaklık 12 derece ile 33 derece arasında değişiyor. Senenin en sıcak ayları ise Şubat ve Mart ayları. Adaya gitmek isteyenler için tam zamanı.

Otel yerine ada kiralayın!