Rezidans nedir?

Son yılların gözde konutları rezidanslar, sundukları hizmetlerle yatırımcısını cezbediyor. Peki rezidans nedir, özellikleri nelerdir? Merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Rezidans nedir?

Rezidans.. Günümüzdeki birçok yatırımcının tercih ettiği rezidansları sadece bir konut olarak tanımlamak yanlış olur. Nitekim rezidans daireleri diğer konutlardan ayıran birçok özellik var. ‘Rezidans nedir, özellikleri nelerdir’ gibi soruların detaylı yanıtlarını sizler için vermeye çalıştık.

Rezidans, otel gibi her türlü hizmetin ev sahiplerine sunulduğu bir yapıdır. Tabii bu hizmetler çok çeşitlidir. Kat görevlileri, resepsiyon, çamaşır yıkama hizmeti, yemek yapma hizmeti, spor, ev temizliği vb. Akıllı ev teknolojisine göre inşa edilen bu konutlarda internet bağlantısı, klima, doğalgaz ya da yerden ısıtma sistemi bulunur. Kasa, ütü odası, çamaşırhane, restoran, kablolu televizyon, kuru temizleme ve alışveriş hizmetleri de rezidanslarda yer alan diğer özellikler arasında.

Rezidansların avantaj ve dezavantajları

Rezidansların avantaj ve dezavantajlarına gelirsek;

Avantajları:

-Otel konforunda hizmet

-24 saat kontrollü giriş-çıkış ve güvenlik sistemleri

-Ses yalıtım özelliği ( hemen hemen tüm rezidanslarda mevcut)

- Otopark sorunu olmaması

- Genelde lokasyon itibariyle şehir merkezlerine inşaa ediliyor olması (Çalışan kesim tarafından birinci sırada tercih sebebi)

Dezavantajları:

- Aidatların yüksek olması

- Yüksek katlı olması

- Çok büyük m2'lerde olmaması

-Çocuklu ailelerin yaşam tercihleri arasına girmemesi. 

Rezidanslar hakkında bir diğer habere de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.