Rize Artvin Havalimanı'nda ihale süreci başlıyor

Türkiye'nin denize yapılacak olan ikinci havalimanı Rize Artvin Havalimanı'nda projeye ilişkin teklifler 2 Kasım'dan itibaren alınmaya başlayacak

Rize Artvin Havalimanı'nda ihale süreci başlıyor

Türkiye'nin denize yapılacak olan ikinci havalimanı Rize Artvin Havalimanı'nda projeye ilişkin teklifler 2 Kasım'dan itibaren alınmaya başlayacak. 

2 Kasım'dan itibaren teklifler alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Rize Artvin Havalimanı ihale sürecinin başladığını söyledi. 2 Kasım'dan itibaren tekliflerin alınmaya başlayacağını belirten Bakan Arslan, Türkiye'de denize yapılmış ikinci havalimanı olmakla birlikte bu havalimanının Türkiye'nin en büyüğü olacağını söyledi. 

Yılda 2 milyon yolcuyu ağırlayacak

Rize Artvin Havalimanı projesinin, Ordu Giresun Havalimanı'ndan sonra denize yapılacak olan ikinci havalimanı olduğunun altını çizen Arslan, ''25 milyon ton taş dolgu olmak üzere, toplam 88.5 milyon ton dolgu yapılacak. 3 bin metreye 45 metrelik pisti olacak, 265 metreye 24 metrelik taksi yolu olacak ve 300 metreye 120 metrelik de apronu olacak ki yılda 2 milyon yolcuya hitap eden bir de terminali olacak” dedi.