Rüya Şehir Santorini

Bembeyaz yaşam alanları ile gökyüzünün doyumsuz keyfini yaşatan Rüya Şehir Santorini manzarası ile büyülüyor

Rüya Şehir Santorini

Bembeyaz yaşam alanları ile gökyüzünün doyumsuz keyfini yaşatan Rüya Şehir Santorini manzarası ile büyülüyor. 1450 yılında patlayan volkan, caldera adında bir krater oluşturmuş ve geriye sadece Santorini ve Asprosini kalmış. 

Santorini Adası'nın yukarı ucundan aşağı ucuna kadar 600 basamaklı bir merdiven bulunuyor. Yokuşu çıkarken demiryolu, inerken ise katırlar kullanılıyor. Turist olarak gidenlerin ise en beğendiği yer Oia'dır. Çünkü volkan patlaması sonucu oluşan krater buradan görülebiliyor. 

Rüya Şehir Santorini

Volkan patlaması sonucu oluşan kayaların üzün yetiştirmek için uygun olması sebebiyle de Santorini'nin beyaz şarabı çok ünlüdür. Ege Denizi'nde, Yunanistan'ın 200 kilometre güney doğusunda yer alan Santorini, en çok rağbet gören turistik bölgedir. 

Hayal tadında bir gezi isteyenlerin uğrak noktası olan Santorini'de günbatımını izlemek, deniz mahsullerinin yemek ve şarapları yudumlamak adayı keşfetmek için yeterli değildir. Santorini'ye geldiğinizde asla dönmek istemeyeceksiniz. 

Rüya Şehir Santorini

Dünyadaki pek çok yeni evlenen çiftin balaya istikameti özellikle Santorini Oia Köyü'dür. Buradaki mavi kubbeli St. Nicholas Kilisesi ise hemen hemen herkesin fotoğrafını gördüğü önemli bir turistik kilisedir. Oia Köyü'nin Santorini Adası'nın başkenti olan Firaya uzaklığı ise sadece 15 kilometredir. 

Yunanistan Yarımadası ve Anadolu Yarımadası arasında kalan bölgede bulunan 3 bine yakın adaya Ege Adaları adı veriliyor. Ege Denizi'ndeki adalar, yüz ölçümleri farklı ve sayıları fazla olmasına rağmen yine de gruplara ayrılabilirler. En alt bölümdeki adalar olan Rodos, Girit, Kerpe ve Çuha Anadolu ve Yunanistan Yarımadalarının ana kadar parçalarının dışında bulunurlar. 

Rüya Şehir Santorini

 

Rüya Şehir Santorini

Rüya Şehir Santorini