Sahibinden az kullanılmış kale! Hem de bedava!

İtalya Hükümeti, aralarında kale, konak ve manastır olan 100'den fazla tarihi yapıyı turizme kazandırmak şartıyla dağıtmaya hazırlanıyor

Sahibinden az kullanılmış kale! Hem de bedava!

İtalya Hükümeti, aralarında kale, konak ve manastır olan 100'den fazla tarihi yapıyı turizme kazandırmak şartıyla dağıtmaya hazırlanıyor. 

İtalya Hükümeti tarafından ücretsiz dağıtılacak olan tarihi yapıların tamamı tırmanış ve bisiklet rotaları üzerinde yer alıyor. İtalya'da tarihi yapıların yeni sahipleri restorasyon masraflarının tamamından sorumlu olacak. 

40 yaş sınırı 

İtalya Hükümeti Emlak Konut ve Kültür Varlıkları Bakanlığı turizmin gelişmediği bölgelerde bulunan bu tarihi yapıların restorasyonu ile beraber turist sayısında artış olmasını öngörüyor. Tarihi yapıları restorasyon şartı ile ücretsiz almak isteyenlerden 40 yaş altında olması ve daha önce kültürel faaliyetlere bağış yapması şartı aranıyor.

 

Sahibinden az kullanılmış kale! Hem de bedava!

 

9 yıllık ön sözleşme 

Ücretsiz dağıtılacak olan yapıları almaya hak kazanan başarılı girişimcilere 9 yıllık bir ön sözleşme imzalatılacak. 9 yıl sonra başarılı bir girişimi hayata geçirdiğini kanıtlayanlar sözleşmeyi 9 yıl daha uzatabilecek.