Salt Beyoğlu nerede?

İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Salt Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindedir

Salt Beyoğlu nerede?

Salt Beyoğlu nerede? sorusuna cevap vermeden önce Salt Beyoğlu hakkında bilgileri paylaşalım. Garanti Bankası tarafından kurulan Salt Beyoğlu, 1,130 metrekare alana sahiptir. Salt Beyoğlu 1850-1860 yılları arasında inşa edilen bir binada hayata geçirilmiş bir projedir.

Salt Beyoğlu nerede? diye sormadan önce Salt Beyoğlu'nda gerçekleşen aktivitelerden bahsedelim. Salt Beyoğlu'nda atölyeler, sergiler, seminerler, sinemalar gibi daha birçok kültürel etkinlik gerçekleşmektedir. Salt Beyoğlu'nun bulunduğu bina; 1950’ler itibariyle yerleşik nüfusun beyoğlu genelinde seyrekleşmesi sonucu konut işlevinden tümüyle arınmış; ticaret, politika, sanat gibi etkinliklere hizmet etmeye başlamıştır.

Kagir bir yapı olan Salt Beyoğlu'nun bulunduğu apartman taşıyıcı sistemi çelik putrel ve volta döşemeden meydana gelmiştir. Bu yapının yenileme çalışmalarını, Ağa Han ödüllü Mimar Han Tümertekin’in yönetiminde mimarlar tasarım tarafından yürütülmüştür. Salt Beyoğlu'nun 1. katında mağaza ve kafe bulunmaktadır.

Salt Beyoğlu nerede?
İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Salt Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindedir. 

Salt Beyoğlu adres bilgileri: Asmalı Mescit, İstiklal Cd. No:136, 34430 Beyoğlu/İstanbul