Parasını verip satın alabileceğiniz şatolar

Krallar gibi yaşamayı kim istemez ki? Zamanında kralların, prenslerin yaşadığı bu şatoları parasını verip satın alabilirsiniz...

Parasını verip satın alabileceğiniz şatolar


Krallar gibi yaşamayı kim istemez ki? Zamanında kralların, prenslerin yaşadığı bu şatoları parasını verip satın alabilirsiniz... İşte o şatolar...
 

Bran Şatosu / Romanya 

satılık şatolar

Drakula şatosu olarak bilinen Bran şatosu Transilvanya, Romanya'da yer alıyor. 14. yüzyılda inşa edilen bu şatoda 57 oda bulunuyor. Halen Kraliçe Victoria'nın mirasçılarının elinde olan şatoyu 80 bin dolara satın alabilirsiniz. Üstelik ulaşımı kolay, ısıtması ise biraz fazla masraflı. 

 

Lickleyhead Şatosu / İskoçya

satılık şatolar

Yedi yatak odası, müştemilatı olan bu şato Aberdeen'de bulunuyor. Yazlık kullanım için oldukça ideal olan şatonun sahibi pazarlıksız 1.5 milyon dolara bırakacak. 
 

Tiffany Şatosu / Kansas / ABD 

satılık şatolar

100 yıllık bir maziye sahip olan bu şato 8. defa el değiştirmek için hazırlanıyor. Uygun fiyatı ile dikkat çeken şato 600 bin dolara yeni sahibini bekliyor. Şato adını da Kansas'ın ilk göz doktorundan almış. Yığma taş olduğundan dolayı da ısınması kolay olacaktır. 
 

Woodstock Şatosu / Connecticut / ABD 

satılık şatolar

Şato her ne kadar Orta Çağ'da kalmış olmasa bile tasarımı ile Orta Çağ şatolarını andırıyor. Fiyatı da oldukça uygun. Pazarlık payı da olan bu şatonun fiyatı tam 45 milyon dolar. 
 

Belvelly Şatosu / İrlanda

satılık şatolar

13. yüzyılda yapılmış olan Belvelly Şatosu sadece 300 bin dolara satılıyor. Biraz bakım gerektiren şatonun döner merdiveni, ölüm kuyusu gibi odaları da bulunuyor. 
 

Versailles Şatosu / Alabama / ABD 

satılık şatolar

Gerçek Versailles Sarayı'nın Alabama'daki kopyası olan bu şato Alabama'daki en büyük ev. 15 yatak odası, 22 banyosu bulunan şatonun bahçesinden bile söz etmiyoruz. Günün her saati ışık alma özelliğine sahip olan bu şatonun fiyatı ise 14 milyon dolar. 
 

Caherkinmonvee Şatosu / İrlanda

satılık şatolar

1400'lerde yapılmış olan bu şatonun ismi çok zor olduğu için bölge halkı Caher Şatosu demeyi tercih ediyor. 1996 yılında restore edilen şato 4 katlı ve 4 banyosu bulunuyor. Hemen önünden nehir geçen bu şatonun bahçe alanı da bulunuyor. Şatonun fiyatı ise 1 milyon dolar. 
 

Vigny Şatosu / Fransa

satılık şatolar

1504 yılında yapılmış olan şato Paris'e 45 km uzaklıkta yer alıyor. Sırf bu bile şatoyu almanız için yeterli bir sebep. Şato , 5.7 milyon dolar verecek yeni sahibini bekliyor. 
 

Villersexel Şatosu / Fransa

satılık şatolar

30 yatak odası ve 15 banyosu olan bu şato geniş bir alan üzerine kurulu. 17 milyon dolar ile satışa çıkan şatoda fiyata eşyalar da dahil. 
 

Craigcrook Şatosu / İskoçya 

satılık şatolar

Edinburgh'a 4 kilometre uzaklıkta yer alan şato adeta bir peri masalından fırlamış gibi. Charles Dickens, Hans Christian Andersen gibi misafirleri ağırlamışlığı bile var. 1543 yılında inşa edilmiş olan bu şato sadece 9 milyon dolara satışta.