Şehir parkı ihalesi bu ay yapılacak

Başakşehir’de inşa edilecek olan İstanbul’un en büyük şehir parkının yapım işi, Emlak Konut GYO tarafından bu ay ihale edilecek.

Şehir parkı ihalesi bu ay yapılacak

Gerek markalı konut yatırımları, gerekse kamusal yatırımlar ve altyapı yatırımlarıyla İstanbul’un en planlı kentleşen bölgesi olan Başakşehir’e yatırımlar devam ediyor. 3. havalimanına  yakınlığı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları üzerinde oluşuyla ulaşım açısından da bir çağ atlayan Başakşehir’e istanbul’un ilk şehir parkı yapılacak. Başakşehir şehir parkının yapımı için Emlak Konut Gyo, bu ay içinde ihaleyi gerçekleştirecek. Aynı zamanda Başakşehir botanik parkı da olacak parkın içinde sosyal imkanlar ve otel de yer alırken, küçük bir hayvanat bahçesi de olacak.

370 dönümlük bir park olacak
İstanbul’un en büyük şehir parkı olarak yapılacak olan park, 370 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilecek. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Başakşehir şehir parkı ile ilgili bilgileri verirken şunları söyledi; “370 dönümlük şehir parkı ihalesini gerçekleştireceğiz. Ekim ayı içinde bu ihaleyi yapacağız. Hem bölgenin hem de konut alıcılarını beklediği bir park olacak. İstanbul’un en büyük bölge parkının içinde akla gelebilecek her türlü sosyal imkan olacak.”  Kurum, ayrıca parkın içinde küçük bir hayvanat bahçesi, çocuk oyun alanları, restoranlar, göletler, o bölgeye hitap edebilecek bir otel ve ticari alanların olacağı bir park yapılacağını belirterek, 370 dönüm alan üzerinde kurulacak parkın sadece 70 dönümünde sosyal alanların yapılacağını geri kalan 300 dönümlük kısmında hiçbir yapılaşma olmayacağını söyledi. Kurum, bölgeye bir şehir hastanesinin de yapıldığını, bunun da İstanbul’un en büyük hastanelerinden biri olacağını söyledi.