Şekerbank dönüşüm kredilerine destek olacak

Şekerbank 6306 sayılı kanun kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayan bankalar arasında yerini aldı

Şekerbank dönüşüm kredilerine destek olacak

12 Şubat 2013 / emlakwebtv
Şekerbank, 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında, mülk sahipleri tarafından kullanılacak kredilerde vatandaşlara daha uygun maliyetli kaynak sağlanması ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. Şekerbank, imzalanan protokol çerçevesinde, konutlarını yenilemek isteyen ve bu amaçla Şekerbank’tan kredi kullanmak isteyen hak sahiplerine yıllık bazda 4 puan faiz desteği sağlayacak.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte, Şekerbank olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzaladıkları Faiz Desteği protokolü kapsamında finansman desteği sunduklarını belirten Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kentsel dönüşüm projelerine iştirakimiz aracılığıyla 30 yıl vadeli kredi imkanı sunan, konut sahipliği için uzun vadeli ve uygun finansal enstrümanlara geniş kitlelerin ulaşabilmesi yönünde çalışmalar yapan bir bankayız. Şimdi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile, ev ve işyerleri için kentsel dönüşüm projesinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın daha sağlıklı binalarda oturmalarını destekliyoruz. Bu doğrultuda hak sahiplerinin, konutlarının yenilenmesi ya da güçlendirilmesi için kullanacakları kredilerde, dosya masrafı olmadan, avantajlı faiz oranları ile on yıla varan vadeler sunuyoruz. Ayrıca iş birliğimiz kapsamında ödemesiz dönemli veya sadece faiz ödeme dönemli esnek ödeme planı seçeneklerimiz de bulunuyor. Halkımızın nitelikli konutlarda yaşamasına ve yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlamaktan son derece memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”