Singapur'da gezilecek yerler

Güney Doğu Asya'nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Singapur, küçük olmasına rağmen gezilecek yerlerinin fazlalığı ile turistlerin ilgisini çekiyor. İşte Singapur'da gezilecek yerler...

Singapur'da gezilecek yerler

Güney Doğu Asya'nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Singapur, küçük olmasına rağmen gezilecek yerlerinin fazlalığı ile turistlerin ilgisini çekiyor. İşte Singapur'da gezilecek yerler... 1819 yılında Sir Thomas Stamford Raffles'in ticaret için geliştirmeye geldiği adada kurduğu Singapur, sürekli kendini geliştirerek adını duyuran ülkelerinden birisi. Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer alan Singapur, düzenli toplu taşıma sistemi, farklı tema parkları, zengin lezzetleri ile gidilmesi gereken ülkelerin başında yer alıyor. 

Singapur'da gezilecek yerler

Marina Bay

Singapur'da gezilecek yerler
Marina Bay, Singapur'un doldurma yaparak hayata geçirdiği alanların en güzel örneği. Singapur Nehri boyunca uzanan alan, dünyanın en lüks seyahat yerlerinden birisi. Dünyanın en pahalı oteli Marina Bay Sands, Singapur ile özdeşleşmiş. Dünyanın en yüksek dönme dolabı Singapore Flyer ve ArtScience Museum gibi birçok gezilmesi gereken yer Marina Bay'da yer alıyor. 

 

Clarke Quay & Riverside

Singapur'da gezilecek yerler
Şehrin gece hayatının kalbinin attığı yerlerden olan Clarke Quay ve Riverside'a gelenler günün her saatinde nehir kenarında yemek yiyebiliyor. Çinlilerin eski evleri, dükkanları ve finans yerlerinden oluşan alanda kullanılmayan yerler restoran, bar ve gece kulübüne dönüştürülmüş. 

 

Chinatown

Singapur'da gezilecek yerler
Renkli ve zengin kültürel özelliklerin bulunduğu Chinatown, kolonyal mimariyi andıran yapıları ve egzotik hava kokan güzel sokakları ile farklı bir kültür yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Chinatown, sokak tezgahları, işportacıları ve restoranları ile Singapur'da gezilmesi gereken yerlerden biri. 

 

Sentosa Adası

Singapur'da gezilecek yerler
Tamamı insan yapımı olan bir rekreasyon alanı ve eğlence kompleksinden oluşan Sentosa Adası, birçok eğlence seçeneği sunan Singapur'un Bahçesi. Singapur'un en popüler eğlence ve tatil adası olan Sentosa Adası'nda birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz. 

 

Bugis ve Kampong Glam

Singapur'da gezilecek yerler
Singapur'da pazar ve çarşıların en güzel gezilebileceği yerlerden olan Bugis ve Kampong Glam, Arap ve Müslüman toplumların izlerinin hakim olduğu iki bölge. Bugis ve Kampong Glam, Singapur'da gezilip görülecek yerlerden biri. Ortadoğu lezzetlerinin durağı olan bölgede çarşı ve bit pazarlarında uygun fiyatlara eşyalar ve kıyafetler bulabilirsiniz. Türk yemeklerinden vazgeçemeyenler için ise bölgede çok sayıda Türk restoranı bulunuyor.